Міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Хабек підтримав рішення уряду країни розв'язувати питання сертифікації газопроводу "Північний потік - 2" виключно в правовій площині й заявив про можливість зупинення проєкту через загрози Україні. Заява пролунала на тлі повідомлень з Російської Федерації про завершення заповнення газопроводу газом, повідомляє DW.
"Міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек (Robert Habeck) підтримав рішення федерального уряду не втручатися у питання про затвердження спірного газопроводу "Північний потік - 2" і розглядати його виключно з юридичної точки зору. Він не виключив можливості зупинення проєкту, залежно від розвитку конфлікту навколо України", - йдеться в повідомленні.
За його словами, політика має бути зосереджена на політичних питаннях, і їх необхідно аналізувати з погляду зовнішньої політики та геополітики.
"Це означає, що, дивлячись на ситуацію на сході України та нарощування там російських військ, доведеться ухвалювати політичні рішення, які санкції можуть бути застосовані у разі виникнення нового гострого конфлікту", - заявив Хабек.
Він допустив можливість зупинення проєкту через загрози Україні.
За словами Хабека, будівництво газопроводу може відвернути увагу Заходу від України як країни, яка здійснює транзит газу.
Цьому потрібно протидіяти, у тому числі - підтримуючи перехід Києва на відновлювані джерела енергії, сказав Хабек, додавши, що міністерство, яке він очолює, виділить на ці цілі 150 мільйонів євро.
Ця заява пролунала на тлі повідомлень з Російської Федерації про завершення заповнення газом "Північного потоку-2".
Про це оголосив глава "Газпрому" Олексій Міллер, який зазначив, що 29 грудня, завершено заповнення газом другої нитки трубопроводу і заявив про готовність до роботи "Північного потоку-2".
"Газопровід "Північний потік-2" до роботи готовий", - сказав Міллер під час наради у президента РФ Володимира Путіна.
Під час наради Путін нагадав, що у жовтні була заповнена технічним газом перша нитка газопроводу. Він уточнив, що тепер завершено заповнення газом другої нитки трубопроводу.
Путін додав, що Росія має можливість нарощувати експорт газу. За його словами, запуск "Північного потоку-2", потужність якого становить 55 млрд кубометрів, дозволить стабілізувати ціни на європейському ринку.
Нагадаємо, раніше віцепрем'єр РФ Олександр Новак заявив, що "Північний потік-2" буде готовий до кінця цього року, а його сертифікацію можуть завершити в середині 2022-го.
Водночас, Європейське енергетичне законодавство вимагає, щоб оператор «Північного потоку-2» був повністю відокремленим і незалежним від «Газпрому». І щоб треті сторони отримали доступ до цього газопроводу не лише на останніх кілометрах, а по всьому трубопроводу – від початкової точки в Росії до кінцевої в Німеччині.
Про те, чому російський газотранспортний проект створює загрозу безпеці не лише ЄС, а й США, читайте у статті Михайла Гончара та Дениса Вінського "Байден у пастці ""Північного потоку-2"".