У Китаї на Шанхайській і Шеньчженьській фондових біржах припинені торги через різке падіння фондових індексів. Падіння китайських індексів відчувається і в інших країнах Азії.
До 15 години за місцевим часом індекс CSI300, який складається на основі показників акцій 300 провідних компаній Китаю, впав відразу на 7 процентних пунктів. Різке падіння привело в дію систему автоматичного зупинення торгів. До кінця понеділка китайські біржі працювати не будуть.
Система автоматичного призупинення торгів була введена на початку 2016 року і спрацювала вперше в історії.
Експерти пов'язують падіння акцій з недостатньо високим зростанням індустріальних показників Китаю: напередодні нового року декілька незалежних компаній випустили дослідження, в яких передбачалося подальше падіння промислового виробництва в КНР.
Крім того, фактором в падінні стало очікування скасування заборони на продаж акцій найбільших компаній, введеного після сильного уповільнення зростання китайської економіки і девальвації юаня цього літа.
Ефект від падіння в Китаї відчувається на токійській біржі, де індекс Nikkei впав приблизно на 3%.
Минулого літа падіння біржових індексів у Китаї привело до обвалу котирувань у всій Азії і серйозних економічних наслідків для регіону та пов'язаних з ним країн.
Як раніше писало агентство Bloomberg, 400 найбагатших людей світу втратили в загальній сумі 182 млрд дол в результаті обвалу на біржах через негативну інформацію про ослаблення виробничої активності в Китаї.
21 серпня на світових фондових ринках відбулася масова розпродаж акцій з-за уповільнення темпів зростання економіки Китаю, зростаючої політичної нестабільності в Греції, і невпевненість з приводу планів США щодо підвищення міжнародних процентних ставок.