На покупку валюти "Нафтогазом" можуть витратити $ 1,69 млрд з кредиту МВФ

Поділитися
На покупку валюти МВФ схвалив "персональні" інтервенції НБУ для "Нафтогазу" © Андрій Товстиженко, DT.UA
МВФ фактично буде фінансувати потребу "Нафтогазу" в іноземній валюті для розрахунків за імпортний газ.

НАК "Нафтогаз України" купує валюту для розрахунків за імпортний газ безпосередньо із золотовалютних резервів. Частина коштів першого траншу кредита МВФ, призначеного для поповнення резервів Нацбанку, може бути витрачена на цю ціль.

Так, у першому кварталі 2015 року НБУ може прямо з резервів продати "Нафтогазу" $ 1,486 млрд для забезпечення критичного імпорту, а у другому кварталі довести цей показник до $ 1,686 млрд.

Відповідні параметри закладені в новій програмі EFF України і Міжнародного валютного фонду.

Згідно з документом, у другій половині цього року такі прямі продажі не передбачені.

Крім цього, програма обмежує обсяг купівлі Нацбанком облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) для рекапіталізації "Нафтогазу": 17,2 млрд грн - на кінець березня, 26,1 млрд грн - на кінець червня, 28,3 млрд грн - на кінець вересня та грудня.

У попередній програмі МВФ для України також було передбачено, що певна частина коштів могла бути витрачена на ці ж цілі (придбання "Нафтогазом" валюти у НБУ для розрахунків з російським "Газпромом" та погашення $ 1,6 млрд за єврооблігаціями НАК).

Тоді обсяг прямого продажу НБУ валюти "Нафтогазу" був обмежений $ 6,935 млрд, обсяг монетизації ОВДП для рекапіталізації НАК - 104,4 млрд грн.

Уряд 23 січня 2015 року вже прийняв постанову про збільшення статутного капіталу "Нафтогазу" на 31,5 млрд грн (на всю суму, обумовлену в держбюджеті) за рахунок випуску облігацій терміном до 10 років зі ставкою 14,5% річних. При перегляді держбюджету на початку березня розміри докапіталізацію НАК були скорочені до 29,7 млрд грн.

У 2014 році НБУ продав "Нафтогазу" $ 8,6 млрд з валютних резервів. Напередодні в МВФ повідомили, що Україна повинна вивести "Нафтогаз" на бездефіцитність в 2017 році за рахунок значного підвищення тарифів на газ та опалення.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі