Так, в ході торгів у середу, 14 вересня, обсяг коротких позицій по ф'ючерсах на нафту Brent різко збільшився більш ніж на 100 тисяч контрактів.
Стрімкі продажі почалися в 14.40 мск і прискорилися після 17.30 мск, коли Міненерго США опублікувало щотижневу статистику, яка показала падіння запасів і зростання видобутку в країні.
У цілому по ф'ючерсах, термін обігу яких закінчується через два тижні, за чотири години була накопичена позиція на 3,2 млрд рублів (близько 50 млн доларів).
"Судячи по біржовій статистиці, великий ведмідь виявився серед трейдерів, які торгують на ринку від імені юридичних осіб – банків, компаній та інвестфондів, саме вони стали джерелом нових коротких продажів. У середу цією категорією учасників на ринок було викинуто 110487 контрактів. Днем раніше – у вівторок – 58111 контрактів. В результаті сумарна позиція проти нафти зросла в два з половиною рази за два дні", – пише видання.
При цьому кількість учасників, які ставлять на падіння "чорного золота", не тільки не зросла, але й зменшилася, що свідчить про те, що нові ставки були зроблені або одним гравцем, або невеликим числом гравців.
Нагадаємо, спекулянти у серпні зробили рекордні ставки на падіння цін на нафту. Сукупний обсяг "коротких" ставок на здешевлення Brent і WTI в світі досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн барелів) – максимуму з середини січня цього року.