На Донеччині відновили газопостачання: ОДА і облгаз обмінюються звинуваченнями

Відео
Поділитися
На Донеччині відновили газопостачання: ОДА і облгаз обмінюються звинуваченнями © ukviz.ru
За словами губернатора Кириленка, поліція відкрила справу за статтею «самовправство».

На Донеччині у неділю, 7 березня, частково відновили газопостачання, відключене через борги КП «Донецьктеплокомуненерго» перед НАК «Нафтогаз України».

«Запустили котельні у Слов’янську (№№6,12), Лимані (№4,10), Волновасі, Краматорську та інших населених пунктах області. (…) Станом на 00:43 усі котельні відновили свою роботу», - написав у Facebook голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

Він подякував прем'єр-міністру Денису Шмигалю, міністру розвитку громад і територій Олексію Чернишову, голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву та голові НКРЕКП Валерію Тарасюку за «розуміння та оперативну реакцію» на доповідь щодо наслідків відключення.

Зокрема, без опалення залишились 714 житлових будинків, 23 школи, 16 дитячих садків, чотири лікарні та понад 100 об’єктів цивільної інфраструктури.

Водночас у ПАТ «Донецькоблгаз» припинення газопостачання вважають цілком законним, а дії місцевої влади щодо його відновлення – такими, що порушують вимоги законодавства.

Під час проведення робіт з відключення на співробітників підприємства «здійснювалися систематичні напади так званими представниками громадськості», а їх проведенню перешкоджали «посадові особи органів місцевого самоврядування та працівники поліції».

Тілесні ушкодження отримали технічні працівники, постраждало майно підприємства, стверджують в «Донецькоблгазі». Розпломбування котелень і відновлення газопостачання в облгазі розцінюють як:

  • Свідоме усунення Оператора ГРМ від будь-якої діяльності на території Донецької області;
  • Здійснення робіт без наявності відповідної ліцензії та/або дозвільних документів;
  • Вчинення злочину передбаченого статтею 206 Кримінального кодексу України (Протидія законній господарській діяльності);
  • Намагання перекласти борги, які виникли в комунального підприємства, на приватну компанію.

«З огляду на викладене вище, ПАТ «Донецькоблгаз» вбачає, що губернатор особисто несе відповідальність за всі аварійні ситуації, які потенційно можуть виникнути внаслідок його незаконних та злочинних дій та наказів», - додається у заяві.

Чому відключили газ: КП «Донецьктеплокомуненерго», як постачальник тепла для Донецької області, залишилося без постачальника природного газу через борги перед  НАК «Нафтогаз України». Сума заборгованості становить понад 1,5 млрд гривень. Щоб постачання газу відновилося, боржник мав сплатити щонайменше 302 млн грн. 

У «Донецькоблгазі» стверджують, що з 1 березня споживання газу комунальним підприємством є несанкціонованім. 6 березня газопостачання призупинили.

«Чинне законодавство не містить понять «резервний»/«запасний» постачальник природного газу, а тому «Донецькоблгаз» не може бути таким постачальником», - кажуть на підприємстві.

На думку керівництва облгазу, комунальне підприємство-боржник повинно або погасити заборгованість перед НАК «Нафтогаз України», або купувати газ в іншого постачальника. І вирішувати це питання має власник «Донецьктеплокомуненерго» – Донецька облдержадміністрація.

В адміністрації наголошують, що відключення газу суперечить постанові Кабінету міністрів № 942 від 14 листопада 2018 року та Меморандуму між урядом, Асоціацією мерів міст України, НКРЕКП та «Нафтогазом». Тож є незаконним.

«Жодні «меморандуми», в яких крім того ПАТ «Донецькоблгаз» не є стороною договору, не мають юридичної сили і їх укладення і виконання законодавством не передбачено», - парирують в облгазі.

За словами Кириленка, Національна поліція порушила проти приватного акціонерного підприємства «Донецькоблгаз» кримінальну справу за статтею 356 – самовправство.

Представники облгазу погрожують кримінальною справою самими губернатору та мерам, які здійснили «самовільне підключення».

Раніше НКРЕКП схвалила введення річної ціни на газ, яку повинні пропонувати постачальники всім побутовим споживачам з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022 року

Докладніше про те, як газовики оббирають українців, читайте в статті Олександра Сергієнка «Чи потрібні газові лічильники» на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі