На чому економлять українці під час карантину — опитування

Поділитися
На чому економлять українці під час карантину — опитування 30,4% українців не мають заощаджень © politeka.net
Українці стали економити на речах першої необхідності та оплаті комірного.

92% українців заявили про те, що карантин змінив їх життя, а 67,3% дотримуються карантину і самоізоляції вдома. Про це свідчать результати опитування, проведеного цифровим агентством Postmen серед користувачів Facebook.

Велика частина українців у період карантинних обмежень була змушена відкласти великі придбання. Найбільше українці роблять покупок продуктів харчування та ліків - 80,3 та 37,2% відповідно.

Серед відкладених покупок лідирує придбання одягу і взуття - про це заявили 47,2% респондентів. 40,9% відклали поїздки і відпустки, 33,3% відмовилися від придбання квитків на заходи. При цьому наголошується, що 13,9% респондентів заявили, що змушені відмовляти собі в придбанні товарів повсякденного попиту.

Також українці призупинили на час карантину оплату послуг ЖКГ, придбання стоматологічних та інших послуг. 30,4% респондентів зазначили, що не мають заощаджень, а у 29,7% грошей вистачить менше, ніж на місяць. Також 63,3% українців під час карантину роблять покупки оффлайн ( в магазинах або торгових точках). Онлайн покупки здійснюють 17,6%.

69,19% респондентів відзначили, що стали більше часу проводити в смартфоні, 43,9% респондентів збільшили кількість проведеного час за комп'ютером. 30% опитаних зазначили, що почали більше дивитися серіалів і фільмів, прибирати і готувати їжу вдома. В цілому кожен п'ятий став займатися спортом, більше спати, читати книги і приділяти часу хобі. 40% опитаних збільшили перегляд новин під час карантину. 24,4% респондентів зазначили, що почали більше їсти під час карантину, 34,1% опитаних збільшили тривалість сну.

У цілому 85% українців зазначили, що за період карантину спробували щось нове для себе онлайн - консультації ( 34%), освітні курси ( 33%), платні розваги (26%), трансляції з мобільного ( 21%), онлайн банкінг ( 13%).

Дослідники відзначають, що ця тенденція, як і епідемія в Україні, знаходиться на початковій стадії, однак із збільшенням тривалості карантину також зростатиме.

Опитування проводилося 9-10 квітня в українському сегменті соціальної мережі Facebook методом онлайн-анкетування. В опитуванні взяли участь 800 респондентів за репрезентативною вибіркою за статтю, віком, регіонами проживання і рівнем доходу.

Раніше повідомлялося про те, що в середньому українська сім'я витрачає 277 гривень в день на продукти, що складає 8800 гривень в місяць на харчування, без роботи під час карантину залишилися 40 тисяч українців. Тільки в столиці без роботи залишилися 500 тисяч киян.У сфері ресторанного бізнесу позбулися робочих місць 160 тисяч осіб, 2500 закладів повністю припинили діяльність, а 30 тисяч закрилися на карантин.

Карантин завдає нищівного удару по українській економіці, в результаті країна може постраждати не стільки від коронавірусу, скільки від боротьби з ним. Час оцінити ефективність та необхідність введених обмежень і відшукати менш болісний шлях приборкання вірусу. Читайте докладніше в статті Юлії Самаєвої "Розумний карантин" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі