На 63 млрд євро було закуплено викопного палива в РФ з початку війни в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
На 63 млрд євро було закуплено викопного палива в РФ з початку війни в Україні
Та санкції працюють, а обсяги російського енергетичного експорту поступово скорочуються навіть за браком ембарго на імпорт.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну морем і трубопроводами було експортовано викопного палива на 63 млрд євро, 44 млрд (71%) з яких припадає на ЄС. Такого висновку дійшов Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), зібравши інформацію щодо постачання викопного палива з РФ морським транспортом і трубопроводами. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Фінансування війни Путіна Європою" пишуть Лаурі Міллівірта та Костянтин Криницький. 

Частка ЄС в експорті викопного палива РФ становила приблизно 30% для вугілля, 50% — для сирої нафти, 80% — для скрапленого природного газу, 70% — для нафтопродуктів і 90% — для трубопровідного газу. А найбільшими імпортерами (див. рис. 2) стали:

  • Німеччина (9,1 млрд євро);
  • Італія (6,9 млрд євро);
  • Китай (6,7 млрд євро);
  • Нідерланди (5,6 млрд євро);
  • Туреччина (4,1 млрд євро);
  • Франція (3,8 млрд євро).

Звісно, санкції працюють, а обсяги російського енергетичного експорту поступово скорочуються навіть за браком ембарго на імпорт. Поставки нафти до ЄС впали на 20%, вугілля — на 40%.

Водночас поставки скрапленого природного газу в Європу зросли на 20%. Закупівлі газу в ЄС через трубопроводи збільшилися на 10%.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі