Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягає на мінімізації бюджетних витрат на рекапіталізацію банківського сектору. Таку заяву зробив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр на п'ятій щорічній банківській конференції Адама Сміта в Києві у вівторок, 16 листопада.
"Я думаю, що перша мета стабілізації банківської системи була досягнута. Тепер питання для уряду, яким є найбільш ефективний шлях мінімізувати ці витрати для платників податків. Але немає єдиного рецепту: зливати (рекапіталізовані за участю держави банки - ред.), приватизувати великі банки, закривати якісь із них або проводити операцію злиття між ними. Те, що ми обговорювали з урядом (...) - будуть найняті радники, і вони дадуть оцінку, яким є кращий шлях вирішення цих проблем", - сказав Альєр.
За його словами, грунтуючись на оцінці цих радників, уряд зможе прийняти рішення про подальшу долю рекапіталізованих за участю держави банків.
При цьому Альєр підкреслив, що "важливо знайти рішення (про майбутнє щодо рекапіталізованих за участю держави банків - ред.) та мінімізувати витрати для платників податків.
Нагадаємо, у Світовому банку також дотримуються подібної думки. Зокрема, у СБ вважають, що рятувати проблемні українські банки за рахунок держкоштів занадто дорого і недоцільно.
Також нагадаємо, що «Укргазбанк», «Родовід Банк» і банк «Київ», які отримали 17,2 млрд грн бюджетних коштів, так і залишилися проблемними, вимагаючи ще додатково як мінімум 12,5 млрд грн для списання неповоротних кредитних портфелів («Родовід Банку» - 5,8 мільярда, "Укргазбанку" - 3,7 мільярда, банку «Київ» - 3 мільярди гривень). Результати аудиту «Надра Банку» раніше виявили недостачу капіталу в розмірі 8,3 млрд грн.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна