"Значна участь усіх зацікавлених власників єврооблігацій у майбутній реструктуризації боргу є першочерговою, оскільки в України у рамках програми на початковому рівні не вистачає ресурсів для обслуговування боргів", – цитує Радіо Свобода відкритий лист Лагард, який був оприлюднений сьогодні.
В цей же час, місія МВФ прибула в Київ, щоб простежити за процесом виконання українських реформ. Лише в разі їхньої імплементації фонд виділить наступний транш у розмірі 17,5 мільярдів доларів. Сьогодні ж Україна оголосила про початок списання боргів. З 23 вересня тимчасово будуть призупинені виплати з погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу, до якого віднесені державні єврооблігації, випущені у 2005-2013 роках, і єврооблігації "Фінінпро", йдеться в розпорядженні Кабміну на офіційному сайті.
27 серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20 відсотків держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, які контролюють близько $ 9 млрд.
Юлія Самаєва у статті для DT.UA писала, що закони по реструктуризації держборгу України на ділі пропонують Україні недостатньо вигідні умови виходу з переддефолтного стану. У цей пакет увійшли чотири законопроекти, які передбачають зміни в Бюджетний кодекс, Закон "Про цінні папери та фондовий ринок", зміни в Податковий кодекс та постанова про забезпечення фінансової стабілізації в рамках програми МВФ.
Ні досягнення попередніх домовленостей з кредиторами, ні ухвалення пакету законопроектів ще не гарантують нам успішної реструктуризації, зазначає автор.
Детальніше про особливості реструктуризації держборгу України читайте у статті Палиці в колесах реструктуризації Юлії Самаєвої в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".