МВФ продовжить кредитувати економіку України лише після реструктуризації держборгу

Поділитися
МВФ продовжить кредитувати економіку України лише після реструктуризації держборгу Реструктуризація торкнеться зовнішніх боргів, що виникли до 28 лютого 2014 року
Реструктуризація стане запорукою забезпечення стійкості держборгу і продовження фінансування програми в повному обсязі.

Продовження програми кредитування економіки України Міжнародним валютним фондом можливо за умови досягнення домовленостей про реструктуризацію частини державного боргу, заявив голова місії МВФ Микола Георгієв.

Влада країни має намір завершити реструктуризацію боргу у відповідності з цілями програми. Це стане запорукою забезпечення стійкості держборгу і продовження фінансування програми в повному обсязі, - йдеться в заяві. У широкому розумінні фінансова підтримка зусиль, які докладає Україна для проведення реформ, з боку офіційних і приватних інвесторів – це життєво важливий фактор для успіху програми, заявив Георгієв.

Україна почала переговори щодо реструктуризації частини держборгу загальним обсягом 23 млрд доларів 13 березня, після того, як МВФ схвалив продовження програми кредитування економіки країни на 17,5 млрд доларів. Переговори про реструктуризацію боргів є частиною програми роботи України з фондом.

Кабмін за пропозицією Міністерства фінансів 4 квітня затвердив перелік боргових зобов'язань для проведення реструктуризації. Так, співвідношення державного боргу до ВВП не повинно перевищити позначку в 71% до 2020 року, а боргове фінансування бюджету - не більше 10% ВВП. Реструктуризація торкнеться зовнішніх боргів, що виникли до 28 лютого 2014 року, і буде включати частину зовнішнього боргу України, гарантовані державою зовнішні борги і квазісуверенні борги - єврооблігації державних банків, "Укрзалізниці", міста Києва.

Глава Мінфіну Наталія Яресько розраховує, що певні домовленості можуть бути досягнуті в ході прямих переговорів 5 червня між урядом і Комітетом кредиторів, який очолює американський інвестиційний фонд Franklin Templeton.

Якщо домовленості не будуть досягнуті, уряд може ввести мораторій на виплату частини боргів. Це право закріплено законом, прийнятим парламентом і підписаним президентом.

В перелік боргів, на виплату яких може бути накладено мораторій, не входять борги перед МВФ, ЄБРР та іншими інституційними кредиторами. Право на введення мораторію Кабмін може скористатися лише стосовно боргів, закріплених рішенням уряду в переліку частини державного і квазідержавного боргу, що підлягає реструктуризації, за винятком паперів держбанків – "Ощадбанку" та "Укрексімбанку" і паперів "Укрзалізниці".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі