МВФ назвав економіку України дуже вразливою

Поділитися
МВФ назвав економіку України дуже вразливою МВФ негативно оцінює перспективи економіки України © rus.ruvr.ru
Україна, поряд із низкою країн Східної Європи, схильна до ризиків ринкової кризи у зв'язку зі скороченням припливу капіталу. У 2014 році ситуація буде складною.

Центральна, Східна та Південно-Східна Європа будуть лише "помірно" відновлюватися цього року, відстаючи від інших ринків, незважаючи на відновлення її великих західних торговельних партнерів. Про це інтерв'ю Рейтер сказав представник Міжнародного валютного фонду.

Аазім Хусейн, заступник директора європейського департаменту МВФ, сказав, що країни з великим дефіцитом поточних рахунків та бюджетними дисбалансами ризикують отримати ринкову кризу, оскільки центробанки розвинених економік згортають екстрам'яку політику.

Він також висловив стурбованість тим, що зростаюча кількість безнадійних банківських кредитів негативно впливає на потенційне зростання у регіоні.

Хусейн сказав, що Європа поки далека від стабільного відновлення, оскільки потоки капіталу все ще нижчі за докризові рівні, зарубіжні банки, що панують в регіоні, запасають капітал, а інвестиції залишаються слабкими.

"Я очікую, що (зростання) буде близько 2,5% в 2014 році. Це у порівнянні з оцінкою приблизно 1,75% в 2013 році", - сказав він.

Це набагато нижче зростання більш ніж на 5%, що ознаменувало ударні роки, коли колишні комуністичні країни почали наздоганяти більш багаті західні землі. Очікуваний показник також значно нижче 4-5-відсоткового зростання, прогнозованого для інших ринків.

Зіткнувшись з посиленням капітальних вимог будинку, зарубіжні банки скорочують фінансування кредитування в регіоні.

"Я гадаю, що делевередж - а під ним я розумію скорочення зовнішнього фінансування банків... у регіоні... буде продовжуватися", - сказав Хусейн. Це означає, що внутрішнім фінансуванням доведеться заповнювати цю нестачу.

Ринки всього світу сколихнула у минулому році перспектива скорочення програми стимулів Федеральної резервної системи США, що змусило багатьох інвесторів вивести гроші з ризикованих ринків.

І хоча фактичний початок скорочення стимулів ФРС не призвів до серйозного шоку, деяким країнам Центральної, Східної та Південно-Східної Європи загрожують ризики.

"Я думаю, первісні страхи людей могли бути трохи перебільшеними, але я не думаю, що ми вже поза небезпекою", - сказав Хусейн, вказуючи на країни з великими дефіцитами поточного рахунку або бюджету.

"Вкрай вразливі країни, ті, що продемонстрували найбільш сильну реакцію у середині 2013 року - Туреччина, Україна, Сербія - у майбутньому я очікую, що вони ж залишаться більш вразливими", - сказав він.

"Але на додаток до країн з найбільшими фінансовими потребами - я гадаю, це Угорщина, Хорватія, Сербія та Україна - ці економіки володіють великою вразливістю і щонайменше їм загрожує більш сильна криза, якщо ринки відреагують у подібній рефлекторної манері на майбутнє скорочення стимулів". !zn

Читайте також:

МВФ перегляне прогноз зростання світової економіки

МВФ критикує макроекономічну політику України

МВФ готовий дати Україні гроші в обмін на реформи

Без МВФ уряду не варто розраховувати на значні обсяги зовнішніх позик

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі