МВФ бачить у відтоку капіталу з Китаю загрозу для світової економіки

Поділитися
МВФ бачить у відтоку капіталу з Китаю загрозу для світової економіки Відтік капіталу з Китаю негативно вплине на зростання всієї світової економіки, заявила Лагард © Flickr/International Monetary Fund
МВФ прогнозує зростання економіки Китаю в 2016 році на рівні 6,3%.

Відтік капіталу з Китаю негативно вплине на зростання всієї світової економіки, попередив глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард на відкритті дводенної зустрічі глав центробанків і міністрів фінансів G20 в Шанхаї.

Вона повідомила, що МВФ прогнозує зростання економіки Китаю в 2016 році на рівні 6,3%.

Раніше глава Народного банку Китаю Чжоу Сяочуань заявив, що зараз немає ніяких передумов для значної девальвації юаня.

"У нас є достатньо простору і інструментів для реалізації стабільної та здорової монетарної політики", - сказав глава центробанку КНР.

Уповільнення зростання китайської економіки викликало паніку на світових фінансових ринках і сприяло різкому зниженню цін на енергоносії.

Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле зазначив на зустрічі в Шанхаї, що країнам "Великої двадцятки" необхідно провести структурні реформи і продовжити здійснювати фінансове регулювання, щоб знизити волатильність на ринках.

Напередодні стало відомо, що Китай дозволив банкам випустити цінні папери під проблемні кредити на 7,7 млрд доларів. Така міра дозволить кредиторам видалити "погані" кредити зі своїх балансів в умовах, коли якість активів погіршується, а економіка сповільнюється.

Експерти з світових фінансів в нинішньому обвалі на ринках вбачають ознаки кризи 2008 року, втім, ситуація зберігає елемент непередбачуваності. Світові ринки ризикують зустрітися з черговою кризою, у зв'язку з чим інвесторам потрібно проявляти обережність, вважає мільярдер, інвестор і філантроп Джордж Сорос, пише Bloomberg. На думку міжнародного фінансиста, ця криза може бути спровокована спробою Китаю знайти нову модель зростання економіки і девальвацією юаня, пов'язаної з цими спробами.

Як пише Wall Street Journal, проблеми на біржі можуть підштовхнути Китай до агресивного націоналізму. Якщо економічне зростання не продовжиться, владі КНР доведеться шукати спосіб, як зміцнити підтримку народу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі