Moody’s переглянуло свій прогноз щодо найбільших українських банків

Поділитися
Аналітики рейтингового агентства підвищили свої оцінки.

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s підтвердило довгострокові та короткострокові рейтинги "Приватбанку", "Ощадбанку", "Укрексімбанку", "Райффайзен Банку", "Таскомбанку", банків "Восток" та "Південний" у гривні й іноземній валюті на рівні "Caa3/NP". Про це передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що Moody's також покращило прогноз за довгостроковими депозитними рейтингами для всіх вказаних банків з "негативного" на "стабільний".

Аналітики Moody's зазначили: "Підтвердження довгострокових рейтингів ... банків і зміна прогнозу щодо них на "стабільний" з "негативного" відображає стійкість їхніх фінансових показників, незважаючи на вкрай складне операційне середовище в Україні". 

За їх оцінками, впродовж 2023 року економіка України продемонструвала стійкість до воєнних дій, а банкам вдалося стабілізувати якість активів, підвищити рентабельність і накопичити достатній запас капіталу та ліквідності, щоб протистояти несподіваним потрясінням.

Moody's також підтвердило на рівні "Caa3" довгострокові рейтинги ризику контрагента (CRR) семи банків та їхні оцінки довгострокового ризику контрагента (CR), а також рейтинги "Caa3" пріоритетного незабезпеченого боргу в іноземній валюті (єврооблігацій) для "Ощадбанку" та "Укрексімбанку", також поліпшивши їхній прогноз з "негативного" на "стабільний".

Крім того, підтверджено базову оцінку кредитоспроможності (BCAs) семи банків: для шести банків – на рівні "са", а для "Райффайзена" – на рівні "сaa3".

Одночасно Moody's підвищило рейтинги за національною шкалою: довгострокові рейтинги банківських депозитів і CRR "Ощадбанку", "ТАСкомбанку", банку "Південний" і банку "Восток" – до "Caa2.ua" з "Caa3.ua", а "Райффайзена" – до "Caa1.ua" з "Caa2.ua". 

Рейтингові показники відображають очікування Moody's щодо того, що банківська система буде працездатною в наступний рік-півтора. Агентство припускає, що в разі потреби банки отримають підтримку ліквідності від Національного банку України. 

Повідомлялось, що Україні необхідно $9,5 мільярда зовнішнього фінансування на пріоритетне відновлення у 2024 році. Про це повідомила заступниця міністра фінансів Ольга Зикова розповіла під час Круглого столу, присвяченого відновленню України, у Парижі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі