Дефіцит коштів на відновлення: представники Мінфіну в Парижі розповіли про брак коштів

Поділитися
Дефіцит коштів на відновлення: представники Мінфіну в Парижі розповіли про брак коштів © Pixabay
Мова йде про додаткову міжнародну допомогу. 

Україні необхідно $9,5 мільярда зовнішнього фінансування на пріоритетне відновлення у 2024 році. Про це повідомила заступниця міністра фінансів Ольга Зикова розповіла під час Круглого столу, присвяченого відновленню України, у Парижі.

За її словами, за оцінкою звіту "Третя швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України" (RDNA3) розробленого спільно Урядом України, Світовим банком, Європейською Комісією та представництвом ООН, у 2024 році Україна потребує близько $15 млрд на швидке відновлення.

З них близько $5,5 млрд вже профінансовано з державного бюджету та за рахунок донорської підтримки. Відтак Україна потребує ще $9,5 млрд для фінансування першочергових потреб відновлення, розповіла заступниця міністра. 

Зикова наголосила на важливості залучення іноземних інвестицій в Україну вже зараз, не чекаючи післявоєнної відбудови, у пріоритетні галузі: оборонна промисловість, енергетика, будівництво, сільське господарство, природні ресурси, цифрові технології та ІТ-сектор.

Докладніше про те, як влада здає тил, а війна «все списує» - читайте в статті Інни Ведернікової та Георгія Могильного "Зруйноване відновлення. ому українцям нікуди повертатися" та у статті "Мало грошей і багато потреб. Як розставити пріоритети у відновленні України".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі