Монополіст Коломойський тисне на уряд

Поділитися
© serc.carleton.edu
У середині червня 2012 Ігор Коломойський зробив нову спробу повернути собі феросплавну монополію. Витіснення з ринку імпортерів феросплавів уряду не пробачать самі українські металурги.

Український олігарх Ігор Коломойський намагається змусити уряд зберегти за ним монополію на ринку феросплавів. Про це пише діловий журнал «Експерт Україна».

«У середині червня 2012 Ігор Коломойський зробив нову спробу повернути собі феросплавну монополію: Українська асоціація виробників феросплавів (УкрФА) звернулася в Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі (МКМТ) з проханням почати розслідування імпорту феросилікомарганцю в Україну, написала звернення до президента Віктора Януковича з проханням «посприяти у врегулюванні безконтрольного агресивного імпорту феросплавів, що руйнує вітчизняну феросплавну галузь» і зробила аналогічний запит до Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ)», - зазначає видання.

Водночас, за даними «Експерт Україна», витіснення з ринку імпортерів феросплавів уряду не пробачать самі українські металурги, які не бачать для себе причин повертатися до сировини групи «Приват», ціна якого сьогодні майже на 20% перевищує вартість імпортних феросплавів ( довідка ДТ: за даними митної статистики, протягом минулого року українські виробники феросплавів експортували свою продукцію за ціною приблизно $980 за тонну, хоча ціна феросилікомарганцю в сусідній з Україною Туреччині досягала $1200. У самій Україні відпускні ціни Нікопольського, Запорізького і Стаханівського феросплавних заводів у минулому році досягали $1500 за тонну, а іноді доходили і до $2000). І це з урахуванням транспортних витрат і мит. А в разі введення імпортних мит феросплави почнуть обходитися металургам дорожче ще на 15-20%.

Ситуація на ринку виглядає зовсім не такою, як її намагається подати «Приват» - Нікопольський, Запорізький і Стахановський заводи феросплавів сукупно займають більше половини ринку. І питання збереження ринку «під собою» для Коломойського лежить, на думку експертів, у двох простих кроках: підвищення ефективності своїх виробництв (на заводах Коломойського витрати на електроенергію становлять 54% від вартості кінцевої продукції, в той час як на закордонних підприємствах - удвічі менше , максимум 27%) і будівництві власної підстанції біля запорізького заводу, щоб назавжди вирішити питання з тарифом. Тим більше що ціни на електроенергію в Україні - одні з найнижчих в Європі. Це дуже швидко допомогло б знизити собівартість продукції трьох феросплавних заводів, і питання її імпорту розв'язалося б саме собою. В такому випадку ніяких антидемпінгових мит не буде потрібно.

За даними Європейського енергетичного порталу (//www.energy.eu/), в більшості країн ЄС ціни на електроенергію для промисловості значно вищі, ніж в Україні. Наприклад, у Німеччині 1 Квт*ч обходиться в 0,1195 євро для споживачів I класу і 0,1340 - II класу; у Великобританії 0,1149 євро і 0,1019 відповідно, в Іспанії - 0,1271 євро і 0,1043 євро , в сусідніх Польщі - 0,1142 євро і 0,0993 євро, і в Чехії - 0,1195 євро і 0,1072 євро.

Нагадаємо, за даними НКРЕ, ціна 1 Квт*ч для для споживачів I класу становить 0,0941 євро і 0,0739 - II класу. Тобто середні ціни для європейської промисловості вищі ніж в українських і це не заважає їм давати більш низькі ціни на продукцію. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі