Місцеві бюджети отримали на 24% більше грошей, ніж торік: в яких областях збирають найбільше податків

Поділитися
Місцеві бюджети отримали на 24% більше грошей, ніж торік: в яких областях збирають найбільше податків © alexkalina/depositphotos.com
Найбільш вигідним для громад є податок з доходів фізичних осіб

У першому півріччі цього року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 208,7 млрд грн. Це на 40,4 млрд грн, або на 24% більше, ніж за аналогічний період 2023 року, повідомляє уряд.

Найбільше доходів без урахування міжбюджетних трансфертів були три джерела отримання грошей:

  • 115,4 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
  • 33,5 млрд грн – єдиний податок;
  • 18,5 млрд грн – плата за землю.

Facebook/Міністерство фінансів України

За підрахунками урядових фінансистів, найбільший приріст доходів є у місті Київ, де відповідний показник на 35,8% більше. Також суттєво зросли доходи місцевих бюджетів у трьох областях України:

  • Миколаївській (+30,5 %);
  • Вінницькій (+27,8 %);
  • Закарпатській (+27,6 %).

"Збільшення доходів у цих областях пов’язано, зокрема, з тим, що у ці регіони перемістилися здебільшого внутрішньо переміщені особи та бізнес із територій, де ведуться або велися бойові дії, або з територій, які були чи є тимчасово окупованими рф. Відповідно, найменший показник доходів виявлено в областях, де проходять активні бойові дії або території яких були чи є тимчасово окупованими рф", – зазначає Міністерство фінансів. Найгірше наповнення бюджетів у Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях.

Раніше Асоціація міст України виступила проти зменшення доходів територіальних громад, які передбачені схваленою урядом Бюджетною декларацією на 2025-2027 роки. В АМУ заявили, що позиції в декларації спрямовані проти місцевого самоврядування. Зокрема, документ передбачає зниження частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи фізичних осіб на 4%. В АМУ зазначили, що у разі реалізації такої норми наступного року місцеві бюджети втратять 11,4 млрд гривень. Через це більшість населених пунктів України можуть залишитися без тепла та водопостачання. Також в АМУ вважають, що зменшення цього показника завадить переговорам України про вступ до ЄС, адже у звіті Європейської комісії саме 64% ПДФО вказано як частину фіскальної децентралізації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі