Місія технічної підтримки МВФ надала коментар Мінфіну з питань податків

Поділитися
Місія технічної підтримки МВФ надала коментар Мінфіну з питань податків Фото: сайт Міністерства фінансів України
Місія вивчила останні зміни в податковому законодавстві щодо правил міжнародного оподаткування.

Сьогодні, 22 липня, Місія технічної підтримки Міжнародного валютного фонду (МВФ) з питань податкової надала Міністерству фінансів України свій коментар щодо деяких аспектів податкових нововведень щодо імплементації Плану дій BEPS.

Про це пише Мінфін на своєму відомчому сайті.

"21 липня 2020 року завершила роботу місія технічної підтримки МВФ з питань податкової політики, яка протягом майже трьох робочих тижнів проходила в режимі відеоконференції при безпосередній участі представників Мінфіну", - йдеться в повідомленні.

Місія вивчила останні зміни в податковому законодавстві щодо правил міжнародного оподаткування, зокрема щодо закону з поправками до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві №466-IX.

"Експерти розглянули головні податкові нововведення в контексті імплементації Плану дій BEPS: введення правил контрольованих іноземних компаній, інструменти запобігання ухилення від сплати податків та необґрунтованого використання податкових пільг; удосконалення правил визнання постійних представництв; удосконалення правил контролю за трансфертним ціноутворенням", - зазначено в повідомленні.

Окремо обговорювалися можливі ініціативи з одноразовим добровільного декларування, уточнили в Мінфіні.

Раніше повідомлялося, що після зміни керівництва державні податкова і митна служби продемонстрували "негативні результати" роботи. Про це заявив народний депутат, голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

"План був сильно скоректований й індикативи знижені з 31 млрд до 21,3 млрд. Питання до міністра фінансів - хіба економіка країни впала на 30%? Немає. Чому таке пониження?... Порівняно зі старими индикативами невиконання плану склало 15%. В червні ми знову (як і в травні) бачимо зменшення надходжень рік до року (26,7 млрд за 28 млрд у 2019)", - пояснив він.

Нагадаємо, індекс інвестиційної привабливості України у першому півріччі 2020 року скоротився до 2,51 бала (при максимумі 5 балів) у порівнянні з 2,95 бала у другому півріччі 2019 року.

Не так давно ZN.ua писала, що тандему з профільного комітету парламенту, Міністерства фінансів і податкової служби об'єднує загальна ідеологія, личать часи могутнього керівника податкової служби часів Кучми - Миколи Азарова. Детальніше в матеріалі В'ячеслава Черкашина "Агресивна податкова модель".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі