Мінус 6,5 млн грн у держбюджеті: ДБР повідомило про підозру митнику за таємний пропуск нафтопродуктів

Поділитися
Мінус 6,5 млн грн у держбюджеті: ДБР повідомило про підозру митнику за таємний пропуск нафтопродуктів © ДБР
Всього у справі фігурують щонайменше чотири митники

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру одному із чотирьох головних інспекторів митного поста "Столичний" Київської митниці, яких підозрюють у незаконному пропуску через кордон нафтопродуктів, що призвело до втрати 6,5 млн грн податків. Першим трьом підозру оголосили у червні.  

За інформацією ДБР, у вересні-листопаді 2020 року ці митники 26 разів дозволяли підприємству-імпортеру нафтопродуктів ввозити дизельне паливо під виглядом антикорозійної оливи. На відміну від дизпалива, вона не належить до підакцизних товарів.

"Під час оформлення митники навмисно не вживали жодних заходів, хоча бачили у документах неправильний код товару згідно з УКТ ЗЕД", – стверджують слідчі.

Митникам загрожує позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади на 3 роки (ч. 1 ст. 364 КК України).

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР та ГУ ДФС у місті Києві.

РНБО проти контрабанди

2 квітня РНБО вперше в історії України ввела персональні санкції проти десяти контрабандистів, які, за даними спецслужб, є «лідерами» в цій галузі. Двох із них - Вадима Альперіна і Олександра Єрімічука - позбавили українського громадянства. Аналогічно вчинили з Араїком Амірханяном, проти якого санкцій РНБО на той момент не було введено. У кожного з трьох є громадянство третьої країни: Ізраїлю, Румунії та Вірменії відповідно.

15 квітня до санкційного списку «королів контрабанди» РНБО включило ще 12 осіб, серед яких опинився Михайло Грібанов - колишній начальник Одеської митниці.

У червні стало відомо, що всі 46 працівників Галицької митниці, які були відсторонені рішенням РНБО через підозри в корупції й контрабанді, повернулися на свої посади. Загалом після рішення РНБО на митниці в різних областях України відсторонили близько 100 співробітників, але в Державній митній службі зазначили, що більшість дисциплінарних проваджень закриті "через відсутність в діях працівників порушень".

На початку липня СБУ заблокувала активи всіх 174 компаній, які потрапили під санкції РНБО за контрабанду. Там додали, що протягом 2021 року за матеріалами СБУ вже накладено 18,7 млн грн штрафів за контрабанду, також порушники мають сплатити 1,08 млрд грн додаткового мита.

Чи допоможуть санкції РНБО у проблемі корупції на митниці за умови, що сам механізм санкцій в цьому випадку виглядає сумнівним, читайте в інтерв'ю глави Держмитниці Павла Рябікіна "Контрабанда - СТОП?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі