Мінцифри знову проігнорувало Нацбанк та оголосило власні терміни запуску е-гривні

Поділитися
Мінцифри знову проігнорувало Нацбанк та оголосило власні терміни запуску е-гривні
Темпи Нацбанку надто повільні для Міністерства цифрової трансформації.

Мінцифри знову обійшло за темпами та ініціативою Національний банк та оголосило власні терміни запуску електронної гривні. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За словами міністра, в Мінцифри вирішили не чекати визначеного Нацбанком 2024 року, та запустити в 2023 році власний пілотний проект е-гривні.  

"Я написав лист до Нацбанку про те, що треба пришвидшити процес розвитку електронної гривні. За законодавством, в 2024 році НБУ вже має запустити пілоти, але ми хочемо запустити вже в цьому році, а не відкладати на наступний", - сказав Федоров.

Більше того, за словами Федорова, такий пілот вже реалізується в стінах Мінцифри, де співробітники отримують зарплату електронними гривнями.

"Він розвивається (пілотний проєкт, - ред.), нещодавно мені презентували на базі продукту Stellar електронну гривню. Вони розробили перші транзакції на блокчейні, як можна відслідкувати рух цих коштів.

Нагадаємо, у грудні 2021 року Національний банк попередив Мінцифри, що електронну гривню випускатиме лише він. Мовляв, Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) здійснило навіть процедуру реєстрації торговельної марки "е-гривня" за поданням Національного банку.

А незадовго до цього НБУ презентував проєкт концепції е-гривні.

Проте 15 грудня 2022 року Міністерство цифрової трансформації України оголосило про початок пілотного проєкту, який буде реалізовуватися у партнерстві з Таскомбанком, фінтех-компанією Bitt та Stellar Development Foundation. Проєкт передує розробці та запуску електронної гривні - національної цифрової валюти. 

У межах проєкту частина співробітників державного підприємства "Дія" отримала можливість протестувати електронні гроші з функцією програмування.

Повідомлялось, що мета проєкту – дослідити потенціал використання технології блокчейн на базі електронних грошей, однією з функцій яких є можливість визначати напрям їх використання (функціонал програмування).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі