Мінцифри запускає пілотний проєкт, який передуватиме розробці електронної гривні

Поділитися
Мінцифри запускає пілотний проєкт, який передуватиме розробці електронної гривні © gsminfo.com.ua
Перший прототип  українських електронних грошей отримає частина співробітників державного підприємства "Дія" для подальших робіт з програмування.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з партнерами запускає пілотний проєкт, який передуватиме розробці та запуску електронної гривні - національної цифрової валюти. Про це міністерство повідомило 15 грудня.

"Мінцифри з партнерами запускає один із пілотних проєктів електронних грошей, який дасть змогу вивчити потенціал використання технологічних рішень, зокрема блокчейн-технології, при розробленні е-гривні", - зазначають в Мінцифри.

З результатами пілотного проєкту обіцяють ознайомити у 2022 році.

У межах проєкту частина співробітників державного підприємства "Дія" отримають електронні гроші з можливістю програмування.

"Цей проєкт дозволить Мінцифри та Нацбанку проаналізувати ефективність технологічних рішень, які можуть бути використані під час розробки е-гривні. Пілот стане важливим драйвером платіжних інновацій у банківському секторі України", — зазначив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Наголошується, що для українців електронна гривня може суттєво здешевити грошові перекази та посилити безпеку особистих фінансів.

Пілотний проєкт реалізується за співпраці з ТАСКОМБАНКОМ, фінтех-компанією Bitt та Stellar Development Foundation.

Голова правління ТАСКОМБАНКУ Володимир Дубей наголосив, що такі технологічні рішення дозволять об'єднати банківську систему з блокчейн-інфраструктурою та створити екосистему, яка міститиме повний спектр банківських продуктів і операцій з електронними грошима на блокчейні Stellar.

Нагадаємо, НБУ з 30 червня дозволив уповноваженим установам продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові гривні, тобто через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу.

Докладніше про перспективи і ризики "блокчейнізації" макрофінансов читайте в статті Віктора Козюка  - "Цифрові валюти "аналоговихЙ центробанків".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі