Міноборони поки що скасувало штрафи за непостановку на військовий облік жінок, але обіцяє багато змін у 2022 році

Поділитися
Протягом 2022 року триватиме перехідний період для впровадження змін.

У Міноборони повідомили, що хоча було запроваджено військовий облік для жінок, наразі ставати на нього не обов'язково. Більше того, це питання ще доопрацьовуватиметься, очікуються зміни і, відповідно, штрафи за непостановку на облік поки що скасовуються. Про це повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.

«Прямо зараз не потрібно жінкам йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати). Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Наразі ведеться робота зі спрощення порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій родинних військово-облікових спеціальностей. Тому зміни про які Міноборони обов'язково повідомить», — Ганна Маляр.

За її словами, штрафів упродовж 2022 року не буде. При цьому розглядається можливість взяття на військовий облік онлайн.

«Також опрацьовується питання спрощення всіх процедур постановки на облік як чоловіків, так і жінок. У тому числі й „цифровізація“ тих процесів, які технічно можна перекласти в онлайн », – Ганна Маляр, заступник міністра оборони України.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підтримав скорочення списку професій, представниці яких мають стати на військовий облік.

17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони України №313 "Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями", що передбачає постановку на облік більшості працюючих жінок.

Пізніше   з роз'ясненнями виступили головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний, заступник міністра оборони Наталія Воронкова, а Командування Сухопутних військ ЗСУ дало брифінг.

Голова комітету ВР з питань нацоборони, безпеки та розвідки Олександр Завітневич не виключив   перегляд списку професій у бік зменшення. А тодішній спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович уточнив: взяття жінок на облік передбачає передусім   можливість замінити чоловіків на тилових спеціальностях   у разі початку активної фази бойових дій із боку Росії.

Виконання наказу Міноборони триватиме близько 1,5-2 років у мирний час, вважає екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко. А в умовах децентралізації та пандемії коронавірусу це практично непідйомне завдання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі