Мін'юст націоналізував завод російського олігарха в Конотопі

Поділитися
Мін'юст націоналізував завод російського олігарха в Конотопі © Мотордеталь-Конотоп
Продукцію завода поставляли росіянам для виробництва військових кораблів.

Мінʼюст націоналізує 100% статутного капіталу ТОВ «Мотордеталь – Конотоп», яке донині належало підсанкційному сенатору ради федерації РФ Сєргєю Калашнікову. Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд.

Як зазначає пресслужба СБУ, на підприємстві у Сумській області виробляють гільзи циліндрів для автомобільних, тепловозних та корабельних двигунів. Його активи оцінюють у понад 500 млн грн. Калашніков купив завод у 2011 році через підконтрольну кіпрську компанію, після чого підприємство почало постачати Росії комплектуючі для потреб флоту.

На момент купівлі заводу Калашніков був депутатом Костромської обласної ради, сказано в повідомленні Офісу генпрокурора.

«У звʼязку з тим, що у 2015 році громадянин держави-агресора розпочав активну політичну кар’єру, він номінально продав українське підприємство своєму бізнес-партнеру, зберігаючи над ним фактичний контроль. Вже у 2020 році він став сенатором Ради Федерації Федеральних зборів РФ від Костромської області. Щоб приховати свою належність до українського підприємства він перереєстрував його на підконтрольного громадянина Грузії, продовжуючи здійснювати фактичний управлінський контроль», – наголосили в Офісі генпрокурора

Підставою для націоналізації майна сенатора РФ стали матеріали кримінального провадження за фактом фінансування дій вчинених, з метою зміни меж території або державного кордону України (ст. 110-2 КК України).

Українська влада за пів року з моменту першого успішного кейсу у лютому 2023-го стягнула в дохід держави через позови Міністерства юстиції активи десятків суб’єктів, що так чи інакше сприяли агресії російських військ 24 лютого 2022 року. Про частину з цих кейсів конфіскацій у бізнесово-політичного оточення та колаборантів Путіна ми розповідали на шпальтах ZN.UA — Дерипаска, Ротенберг, Шелков, Сальдо, а також про найбільш ласі шматки майна з російським корінням в Україні. Увесь перелік майна єдиним списком сягає тисяч одиниць активів за 24 кейсами — від luxury-годинників і предметів розкоші до величезних компаній. Йдеться вже про десятки мільярдів гривень, які можуть бути спрямовані на відбудову України. Докладніше читайте в статті Олександра Лємєнова "Санкції проти росіян та колаборантів: потреби Мін'юсту та загарбники АРМА".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі