Міністри фінансів ЄС домовилися про конкретні дії, які будуть спрямовані на зміцнення єврозони щодо фінансових криз у майбутньому. Також досягнуто згоди щодо реформи валютного союзу. Про це пише ЄС з посиланням на повідомлення Financial Times.
Зазначається, що обговорення реформи тривало більше року, а зустріч міністрів з цього питання затягнулася на всю ніч.
Проривом стало наділення банківського союзу єврозони великими фінансовими повноваженнями і надання йому суверенного фонду допомоги - Європейському механізму стабільності - додаткової гнучкості при допомозі країнам, що переживають нестабільність ринку. Міністри також погодилися продовжувати дискусії про майбутній бюджет єврозони - ключову вимогу президента Франції Еммануеля Макрона.
Маріо Сентено, президент Єврогрупи, зазначив, що результат зустрічі ознаменувався "проривом в деяких ключових питаннях", який став наслідком "дуже напружених і виснажливих переговорів".
"Франція і Німеччина запропонували нову архітектуру бюджету єврозони, який буде частиною бюджету Євросоюзу", - сказав Сентено.
У той же час міністри фінансів не досягли згоди щодо інструментів фінансової стабілізації.
"Ми не досягли спільного бачення щодо необхідності та виду таких інструментів. Технічні дискусії тривають", - заявили в Єврогрупі.
Як повідомлялося, Єврокомісія схвалила рішення про виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансування ЄС в обсязі 500 млн євро.
Рада ЄС 26 червня затвердила виділення одного мільярда євро Україні. До цього Європарламент більшістю голосів підтримав пропозицію Єврокомісії про підписання нової програми макрофінансування Євросоюзу з Україною. Верховна Рада України ратифікувала меморандум 8 листопада 2018 р.