Мінфін хоче більше брати в борг у населення

Поділитися
У Міністерстві фінансів мають намір нарощувати випуск казначейських зобов'язань для населення. За рахунок цього в Мінфіні хочуть наростити частку фізосіб у структурі державного боргу в 5 разів - до 10%. Експерти скептично ставляться до ініціативи: на її реалізацію буде потрібен не один рік.

Випуск казначейських зобов'язань (КЗ) стане основним інструментом 3близько 135,53 млрд грн. При цьому внутрішні запозичення плануються на рівні 92,863 млрд грн і зовнішні - близько 42,668 млрд грн.

Кабмін навряд чи вирішить проблему виплати держборгу за рахунок внутрішніх запозичень

Відзначимо, що практика залучення коштів населення до держбюджету поширена в ЄС, яскраві приклади - досвід Італії і країн Скандинавії.

"Щоб залучити у 2013 році 10% закладеної у бюджеті суми, Мінфіну доведеться проробити колосальну роботу. Деяким клієнтам, наприклад, зручніше було б купувати папери, якщо б вони були у бездокументарній формі", - розповідає аналітик ринку облігацій компанії "Інвестиційний капітал Україна" (ICU) Тарас Котович, пише «Коммерсантъ-Украина».

Головні конкуренти Мінфіну - банки (з січня по жовтень обсяг депозитів збільшився на 44,5 млрд грн). У міністерстві готові боротися за клієнтів. "Ми надаємо прибутковість з премією до існуючих на ринку пропозицій. Коли ми встановлювали прибутковість 8% щодо другої серії КВ, середня ставка за депозитами в іноземній валюті у 20 найбільших банках становила 7,95%, а на зовнішньому ринку ми залучили кошти під 7,8%", - пояснює Галина Пахачук.

Втім, однією тільки ставкою клієнтів не залучити. "Найбільше обмеження в Україні - довіра", - говорить виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. Про це свідчить відсутність інтересу населення до розміщення КО у 2002, 2004 і 2009 роках.

"Щоб населення повірило у нові держпапери, повинен пройти як мінімум повний цикл їхнього життя - з моменту розміщення до повного погашення", - упевнений Тарас Котович. Проблемою стала низька обізнаність про нові інструменти - 70% попиту спостерігалося саме в Києві та Київській області.

"Коли аналогічний інструмент запускали у Швеції, реклама про продукт була розміщена мало не на кожній зупинці громадського транспорту", - відзначає пан Котович. !zn

Читайте також:

Україна у 2013 році планує позичити 135 млрд грн

У 2013 році Кабмін має намір позичати менше, але потім знову візьметься за своє

Рада НБУ рекомендувала Кабміну закривати «дірки» в держбюджеті грошима населення

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі