Рада Національного банку України (НБУ) на своєму черговому засіданні 8 листопада затвердила перелік рекомендацій для Кабінету міністрів (КМУ), які уряду слід врахувати при підготовці проекту держбюджету на 2013 рік.
Як повідомляє прес-служба НБУ, зокрема Кабміну рекомендується забезпечити низький рівень дефіциту, а також активніше шукати додаткові джерела фінансування, кошти від яких можуть бути спрямовані на покриття дефіциту бюджету.
Одним з таких варіантів, на думку Ради НБУ, має стати залучення державою коштів з-під "матраців" населення у більших обсягах, ніж у цьому році.
"При розробці проекту державного бюджету на 2013 рік врахувати необхідність: більш активного використання для диверсифікації джерел фінансування дефіциту бюджету випуск державних казначейських зобов'язань для населення", - сказано в рекомендаціях НБУ.
Уряд збирається в наступному році позичити у населення $1 млрд
Нагадаємо, раніше ZN.UA повідомляло з посиланням на обізнане джерело в Мінфіні, що в 2013 році Кабмін планує випустити казначейські зобов'язання для населення на суму, не менш ніж $1 млрд.
Серед іншого Ради НБУ рекомендує розробляти бюджет-2013 на "обґрунтованих прогнозах".
Кабміну також рекомендується переорієнтувати програми бюджетної підтримки пріоритетних галузей економіки на більш активне використання механізму часткової компенсації відсоткових ставок з бюджету. Паралельно Кабміну варто постаратися по можливості відмовитися від безповоротної фінансової допомоги (субсидії), бюджетного кредитування та державних гарантій.
Мінфін хоче перейти на надання держінвестицій через компенсацію відсоткової ставки, а не безпосередньо
Рада Нацбанку також закликає уряд Азарова "негайно усунути диспропорції, що виникають через збереження низки цін і тарифів на необґрунтованому рівні", а також "сприяти відновленню програми stand-by з Міжнародним валютним фондом (МВФ)".
Нагадаємо, що Міністерство фінансів 10 жовтня почало розміщення спеціальних цінних паперів, призначених для населення - казначейських зобов'язань - обсягом $100 млн. Термін їхнього обігу - 24 місяці, номінальна вартість - $500, процентна ставка - 9,2% річних, виплата доходів за купонами - кожні шість місяців. Розмір доходу по кожному купону фіксований - $23. Продаж казначейських зобов'язань фізособам здійснюються через близько 500 відділень «Ощадбанку» по всій території України.
Крім того, за допомогою валютних ОВДП, які уряд продає банкам, з початку року вже було залучено принаймні $3 млрд.
В інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів Юрій Колобов повідомив, що Мінфін у майбутньому має намір знизити вартість внутрішніх запозичень і позичати більш дешеві ресурси на внутрішньому ринку. !zn
Читайте також:
НБУ хоче, щоб валюта українців працювала на економіку
Уряд хоче позичити у населення $ 200 млн під 9,23% річних
Мінфін України в 2013 році має намір позичити близько 116,6 млрд грн
Мінфін має намір знизити вартість внутрішніх запозичень