Міністерство фінансів України проекті нового Податкового кодексу запропонувало встановити з 2018 року ставки податку на прибуток, ПДВ, податку на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок на рівні 20%.
Таким чином, ставка податку на прибуток підвищиться порівняно з чинною в 2015 році (18%), а ставка ПДВ залишиться колишньою (20%).
Замість диференційованої ставки податку на доходи фізичних осіб встановлюється єдина – 20%.
При цьому єдиний соціальний внесок, який зараз платить роботодавець (41%), знижується до 20%, а платіж найманого працівника (3,6%) скасовується.
Згідно з розрахунками Мінфіну, середнє податкове навантаження на фонд оплати праці істотно знизиться. Наприклад, для середньої по країні зарплати в 4 тис. грн вона скоротиться з 56,6% до 34,6%.
Крім того, у проекті Податкового кодексу пропонується підняти податок на дивіденди з 5% до 20%.
У вересні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк сказав, що Кабінет міністрів запропонував до 2018 року встановити єдиний податок на зарплату в розмірі 20%. "До 2018 року ми пропонуємо встановити єдиний податок на заробітну плату в розмірі 20 відсотків. На перехідному етапі ми пропонуємо зменшити єдиний соціальний внесок з 41% до 20%, а також скасувати податок на зарплату, який платить працівник у розмірі 3,6%", - сказав Яценюк.
Як писала в своєму матеріалі ZN.UA Алла Соколовська, за підсумками першого півріччя 2015 року, частка податків у ВВП вже підвищилася до 26,5%. "Продовжувати рухатися у цьому ж напрямку небезпечно для економіки. У зв'язку з цим альтернативи ліберальної податкової реформи в нашій країні немає", - йшлося в статті "Ліберальна податкова реформа - необхідна або неможлива?"