Кабмін запропонував єдиний податок на зарплату в розмірі 20%

Відео
Поділитися
Кабмін запропонував єдиний податок на зарплату в розмірі 20% Єдиний податок, на думку Яценюка, повинен усунути зарплати в конвертах © ZN.UA
При цьому податок на зарплату в 3,6 відсотка, який сплачує працівник, скасовується.

Кабінет міністрів запропонував до 2018 року встановити єдиний податок на зарплату у розмірі 20 відсотків, заявив глава уряду Арсеній Яценюк повідомив під час передачі "10 хвилин з прем'єр-міністром", повідомляє Урядовий портал.

За словами Яценюка, зараз причиною тіньових заробітних плат є "неймовірно висока податкове навантаження на заробітну плату ".

Він додав, що метою уряду є введення справедливої системи оподаткування заробітних плат.

"До 2018 року ми пропонуємо встановити єдиний податок на заробітну плату в розмірі 20 відсотків. На перехідному етапі ми пропонуємо зменшити єдиний соціальний внесок з 41 % до 20 %, а також скасувати податок на зарплату, який платить працівник у розмірі 3,6 відсотка", - сказав Яценюк.

Він також зазначив, що до моменту введення єдиного податку на заробітну плату ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється одна в розмірі 20 відсотків.

При цьому, як заявив Яценюк, уряд пропонує взагалі не обкладати податком мінімальну зарплату для захисту найбільш вразливих соціальних верств населення.

Читайте також: В Україні з 1 вересня дорожчають електроенергія і алкоголь, обіцяють підвищити пенсії та зарплати

Примітно, що минулого тижня Юлія Самаєва у статтідля DT.UA відзначала, що для того, щоб підприємцю було дійсно вигідно платити податки чесно і в повному обсязі, потрібно знизити ставку відсотків до 20.

Одним із компенсаторів цього може бути так звана бруттизація ПДФО (включення отчисляемого роботодавцем податку на зарплату співробітника), з її допомогою базу оподаткування можна збільшити на 30-35 відсотків.

Але при бруттизації необхідно відмовитися від ЄСВ (єдиного соціального внеску). Але і на це Кабмін піти не може, так як Мінсоцполітики, якому праця взагалі чужий, в такому випадку потрібно буде не лише розповідати про реформу пенсійної системи, але і проводити її.

А Мінфіну доведеться зайнятися все-таки проблемами фінансування і Пенсійного фонду, і всієї нашої багатостраждальної системи соцзабезпечення. А це теж потребує виходу із зони чиновницького комфорту.

Докладніше читайте в статті Знову риба замість вудочок Юлії Самаевой для "Дзеркала Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі