Мінфін оголосив конкурс на незалежних членів наглядових рад двох держбанків: зарплати - мільйонні, мінімальна вимога - вища освіта

Поділитися
Мінфін оголосив конкурс на незалежних членів наглядових рад двох держбанків: зарплати - мільйонні, мінімальна вимога - вища освіта © Фото з відкритих джерел
Працювати доведеться не менше 50 робочих днів у році.

Міністерство фінансів оголосило конкурс на незалежних членів наглядової ради ПриватБанку та Державного експортно-імпортного банку України (Укрексімбанк), який стартує 11 жовтня. Оголошення оприлюднені на сайті міністерства.

Мінімальні вимоги щодо професійної придатності - вища освіта.

Щоправда, перевагу віддаватимуть кандидатам, які мають:

  • вищу освіту в галузі економіки та/або фінансів;
  • додаткову освіту менеджменту (управління), права;
  • професійну сертифікацію у галузі фінансового менеджменту/фінансового аналізу / бухгалтерського обліку/ оподаткування/ аудиту/ ризик-менеджменту;
  • знання української та англійської мов

Є також вимоги до досвіду роботи. Це робота у банківській або фінансовій сферах не менше трьох років; досвід роботи на керівних посадах у банківській та/або фінансовій сферах не менше трьох років.

Але насправді перевага віддаватиметься кандидатам, які мають:

  • досвід роботи у банківській та фінансовій сферах не менше п’яти років;
  • досвід роботи на керівних посадах у банківській та/або фінансовій сферах не менше п’яти років;
  • досвід роботи в органах управління або виконавчому органі банку не менше трьох років;
  • досвід роботи на керівних посадах у підприємствах та установах державного сектору, що здійснюють діяльність у галузях релевантних для діяльності банку.

Претендент також повинен мати можливість приділяти достатньо часу для виконання покладених на нього обов’язків. А саме:

  • можливість приділяти роботі у раді не менше 50 робочих днів у році;
  • можливість бути присутнім на засіданнях ради банку, які будуть проводитися в м. Києві;
  • володіти часом, достатнім для участі у роботі наглядової ради не лише під час засідань, а й для належного вивчення матеріалів до засідань наглядової ради.

Документи від кандидатів прийматимуть до 11 листопада за адресою: Україна, 01030, Київ, вулиця Івана Франка, 36, 2-й поверх.Е-mail: cv@amrop.ua .

Нагадаємо, рішеннями Кабінету Міністрів від 30 вересня компанії з відбору персоналу «Екзекьютів Серч Юкрейн» та «Педерсен енд партнерс» визначені відповідальними для відбору кандидатів на посади незалежних членів наглядових рад указаних банків.

У 2021 році державні банки вперше розкрили винагороди своїх наглядових рад. Були опубліковані звіти, у яких повідомлялося про розміри винагород членів своїх наглядових рад, що були виплачені протягом 2020 року. Банки опублікували звіти про винагороди на виконання вимог Постанови Національного банку України (НБУ) № 153 від 30 листопада 2020 року.

Загальна винагорода членів наглядових рад у чотирьох за 2020 рік склала 124 млн грн, включаючи 93 млн грн винагород та різноманітних компенсацій.

Так, дев'ять членів наглядової ради ПриватБанку отримали найбільше. За рік розмір цих виплат (без урахування додаткових компенсацій) склав 39,79 млн грн. Окрім основної винагороди, ПриватБанк витратив на наглядову раду ще 3,87 млн грн на компенсації витрат на проїзд, оренду житлового приміщення, а також на проживання у готелях тощо. Звіт не містить інформації про витрати банку на страхування відповідальності членів наглядової ради.

Прибуток ПриватБанку у 2020 році склав 24,3 млрд грн.

Укрексімбанк загалом витратив на наглядову раду 41,1 млн грн, з яких загальна сума виплаченої винагороди склала 20,9 млн грн, а розмір компенсаційних виплат – 876 тис. грн. Ще 19,3 млн грн "Укрексімбанк" витратив на страхування відповідальності членів наглядової ради у 2020-2021 роках. Зазначимо, що з квітня по грудень 2020 року до складу наглядової ради банку входило лише 7 членів (із передбачених 9 членів).

Укрексімбанк є єдиним державним банком, який закінчив 2020 рік зі збитком у розмірі 5,59 млрд грн.

Згідно зі звітом про винагороду наглядової ради Укрексімбанку, загальну суму винагороди, яка мала бути виплачена членам наглядової ради банку відповідно до їхніх договорів, у 2020 році мала скласти приблизно 36,6 млн грн. Своєю чергою, сума, яку було сплачена фактично, склала близько 20,9 млн грн, що, ймовірно, пояснюється скороченням розміру місячних винагород у 2020 році.

Частину цієї невиплаченої винагороди у розмірі 7,9 млн грн було спрямовано на підтримку працівників банку та благодійні внески на запобігання поширенню Covid-19.

Відповідно до звітів про винагороди наглядових рад державних банків, в середньому, щомісячна винагорода (простою мовою відома, як заробітна плата) члена наглядової ради приблизно становила: у ПриватБанку - 368 000 грн; в Укрексімбанку - 252 000 грн.

Щоправда, 29 квітня 2020 року, в рамках боротьби з Covid-19, влада обмежила розмір місячної зарплатні топменеджерів та місячної винагороди членам наглядових рад держкомпаній та держбанків до 10 мінімальних зарплат (дорівнює 47 230 грн). Це обмеження діяло з квітня по вересень 2020 року.

Але гроші, які було зекономлено завдяки обмеженню винагород, було виплачено членам наглядових рад після зняття карантинних обмежень.

Членів наглядової ради Укрексімбанку від держави було призначено напередодні війни.

Призначення від держави членів наглядової ради ПриватБанку знаходиться у процесі. Зокрема, останні призначення відбулися наприкінці серпня 2022 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі