Мінфін хоче знизити ренту на приватний газовидобуток

Поділитися
Мінфін хоче знизити ренту на приватний газовидобуток Ренту знизять © ukrnafta.com
Метою Мінфіну є збільшення надходжень до держбюджету з одночасним забезпеченням енергетичної безпеки країни. Нова система оподаткування буде спонукати компанії інвестувати в нові проекти.

До Верховної Ради вже подано законопроект, яким пропонується зниження ставки ренти на приватну газовидобутку в Україні. Про це на брифінгу повідомила заступник міністра фінансів України Олена Макеєва, передає прес-служба Кабміну.

"Останні три місяці ми плідно працювали в робочій групі, яка була створена за дорученням прем'єр-міністра, і в яку входили представники різних профільних міністерств, приватного бізнесу. Ми намагалися знайти правильну формулу, яка повинна бути моделлю оподаткування, щоб збільшити видобуток газу і зміцнити нашу енергетичну безпеку країни", - зазначила вона і додала, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект 2352-а, яким пропонується зниження ставки ренти на приватну газовидобутку в Україні.

Зокрема, пропонується, що з 1 жовтня 2015 майже вдвічі будуть знижені ставки ренти і будуть становити 29% і 14% в залежності від глибини видобутку газу. А з 1 січня 2016 року для нових проектів ставки ренти будуть ще нижче - 20% і 10%.

"І всі проекти, які сьогодні є і будуть працювати до кінця цього року, тобто до 31 грудня 2015 року, з 1 жовтня будуть застосовувати саме такі ставки. Для нових інвестиційних проектів, які почнуть працювати після 1 січня 2016 року, ми пропонуємо нову модель оподаткування. Ставки ренти будуть складати 20% і 10%. Крім того, ми вводимо додаткову надбавку до податку на прибуток", - повідомила Олена Макеєва.

За її словами, метою Міністерства фінансів є збільшення надходжень у державний бюджет з одночасним забезпеченням енергетичної безпеки країни.

Вона підкреслила, що Україна багата природними ресурсами, але поки їх використання обмежене. І сьогодні держава імпортує половину з усього обсягу газу, який споживаєте в рік.

"А збільшення власного видобутку газу зможе знизити обсяг імпорту на 6-8 млрд кубометрів протягом наступних п'яти років. Ми розраховуємо, що з введенням нового режиму оподаткування з 1 січня 2016 року Україна отримає нових інвесторів, які будуть вкладати гроші в нові інвестиційні проекти, і це дозволить нам збільшувати видобуток газу", - наголосила вона і додала, що діюча сьогодні система оподаткування не спонукає компанії інвестувати в нові проекти, а навпаки відбувається скорочення видобутку і, відповідно, зниження надходжень до бюджету.

Раніше в Кабміні планувалося скоротити ренту з 55% до 35%, про що заявляв міністр енергетики Володимир Демчишин.

Читайте також про альтернативний проект закону про зниження ренти на видобуток газу в матеріалі Рента забуксувала на сайті ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі