Мінекономіки скасувало рішення про перепідпорядкування "Укртрансгазу"

Поділитися
Мінекономіки скасувало рішення про перепідпорядкування "Укртрансгазу" Голова МЕРТ запропонував передати Кабміну управління "Нафтогазом"
В Кабміні відбулася нарада за участю посла США, представників ЄБРР, Світового банку "Нафтогазу" й "Укртрансгазу".

У понеділок, 19 вересня, Міністерство економічного розвитку та торгівлі скасувало прийняті раніше постанови про внесення змін до статуту НАК "Нафтогаз України" про перепідпорядкування ПАТ "Укртрансгаз".

Відповідне рішення було прийнято МЕРТ після наради в Кабінеті міністрів за участю посла США Марі Йованович, представників Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку, "Нафтогазу" й "Укртрансгазу", повідомляє прес-служба уряду.

Учасники наради також прийняли рішення про створення робочої групи з реформи корпоративного управління НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Укртрансгаз". До складу групи увійдуть представники держкомпаній, міністерств і міжнародних організацій, очолить її віце-прем'єр Володимир Кістіон.

Віце-прем'єр – міністр економічного розвитку Степан Кубів запропонував передати керівництво "Нафтогазом" Кабінету міністрів як колегіальному органу. Учасники наради підтвердили зацікавленість в цьому кроці.

Про перші результати дыяльності робоча група відзвітує на наступній нараді, проведення якої заплановано наступного тижня.

Раніше DT.UA з посиланням на власні джерела повідомило, що президент України Петро Порошенко був змушений особисто втрутитися в ситуацію із "Укртрансгазом". Саме глава держави, перебуваючи в США, розпорядився якомога швидше розібратися з конфліктом, який поставив під питання отримання Україною кредиту від Світового банку.

Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня стало відомо про те, що МЕРТ без відома керівництва "Нафтогазу" вніс зміни в статут держхолдингу, перебравши управління "Укртрансгазом" і контроль над держзакупівлями. Розпорядження були підписані міністром Степаном Кубівим.

Після скандалу Кубів змушений був призупинити свої розпорядження. Свої дії міністр пояснив тим, що це нібито необхідно для реформи "Нафтогазу" (його поділу на види діяльності), а також "з метою нормалізації розрахунків між НАКом і "Укртрансгазом".

Несподіване і непрозоре рішення МЕРТ викликало стурбованість на міжнародному рівні - проти нього виступили Європейське Енергетичне співтовариство, а також ЄБРР, один з ключових інвесторів і кредиторів України.

В самому "Нафтогазі" також вказали на ризики у зв'язку з цим рішенням: "Цей крок, який був зроблений Міністерством економіки, повністю суперечить плану по розподілу функцій НАК і є великим порушенням цього плану... Найбільший і найстрашніший наслідок, який ми можемо отримати, це відмова Стокгольмського арбітражу від розгляду у транзитній справі проти "Газпрому", - заявив глава компанії Андрій Коболєв.

За інформацією НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди щодо залучення $ 500 млрн від Світового банку (СБ), а також порушує умови за кредитною угодою з ЄБРР.

МЕРТ належить 100% акцій НАК "Нафтогаз України". У свою чергу "Нафтогаз" є 100%-вим власником акцій "Укртрансгазу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі