Мільйонні залишки на рахунках закладів охорони здоров’я свідчать про неефективне використання коштів - Мінфін

Поділитися
Мільйонні залишки на рахунках закладів охорони здоров’я свідчать про неефективне використання коштів - Мінфін © НБУ / Flickr
Заплановане збільшення бюджетних видатків на сферу охорони здоров’я до 5% ВВП до 2023 року може бути недоцільним.

На початок жовтня 2020 року залишки коштів на рахунках закладів охорони здоров’я, які надають послуги за програмою медичних гарантій, становлять понад 10 млрд грн. Це може свідчити про неефективне використання бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я. Про це заявив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

В 4 закладах охорони здоров’я залишки на рахунках перевищували 100 млн грн, а саме:

- Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Львівська обл.) – 144,3 млн грн;

-Міську клінічну лікарню № 4 Дніпровської міської ради (Дніпропетровська обл.) – 134,5 млн грн;

-Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Харківська обл.) – 122,8 млн грн;

-Сєвєродонецьку міську багатопрофільну лікарню (Луганська обл.) – 105,7 млн гривень.

В 14 закладах залишки на рахунках становили від 50 до 100 млн грн. Разом сума залишків на рахунках цих закладів становила 948,28 грн.

Майже половина закладів охорони здоров’я (1012 закладів) мали залишки коштів на рахунках у розмірі від 1 до 10 млн грн. Загальна сума залишків на рахунках цих закладів становила 3 795,7 млн грн.

«Враховуючи заплановане збільшення бюджетних видатків на сферу охорони здоров’я до 5% ВВП до 2023 року, Міністерство фінансів очікує від всіх розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я, щоб вони максимально ефективно використовували кожну гривню коштів платників податків», - наголосив Єрмоличев.

Крім того, на рахунках Міністерства охорони здоров’я на 1 грудня 2020 року знаходиться 20,9 млрд грн невикористаних коштів. Це також свідчить про неефективне використання бюджетних коштів.

Міністерству охорони здоров'я виділили з «коронавірусного» фонду 14 млрд гривень на організацію боротьби з пандемією COVID-19. З них на сьогоднішній день витрачено тільки 4,7 млрд, пише в своєму матеріалі редактор відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.

Зокрема, з 100 млн грн на покупку апаратів штучної вентиляції легенів витратили тільки 42 млн, з 3 млрд на оснащення лабораторій витратили всього 710 млн, з 4,7 млрд, призначених на покупку устаткування для опорних лікарень, профінансували трохи більше 180 млн грн.

Детальніше про провали уряду на фронті боротьби з пандемією COVID-19 і про те, чому Україні не допоможе «карантин вихідного дня», читайте в статті Юлії Самаєвої «Анархія - мати епідемії» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі