Мікрокредитування: чому фінустанови готові давати гроші людям із поганою кредитною історією

Коментар ZN
Поділитися
Мікрокредитування: чому фінустанови готові давати гроші людям із поганою кредитною історією © unsplash/britti3
На ринку мікрокредитування посилилася конкуренція.

Посилення конкуренції на рику послуг мікрофінансових організацій змушує їх пропонувати ще більш привабливі продукти та умови. На цьому тлі гроші видаються навіть позичальникам із поганою кредитною історією. Звичайно, свої ризики такі організації закладають у кредитні ставки. Навіть якщо на старті на певний термін пропонується безпроцентний кредит.

На інтерес фінустанов до мікрокредитування не впливають обмеження, що вводяться владою - з 1 січня набрав чинності закон № 891-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування та формування та обігу кредитних історій", яким були обмежені можливості фінустанов нараховувати відсотки, штрафи та пеню. Це мало знизити зацікавленість фінустанов до такого виду продукту, і водночас покликане зберегти платоспроможність позичальників.

Проте поки що, як і раніше, мікрокредити користуються підвищеним попитом у населення. Більш того, нині спостерігається тенденція у модифікації таких кредитних товарів, саме робиться акцент на збільшенні періоду кредитування. Як результат, зменшення на ринку кількості 30-денних та зростання кредитів терміном від 60 днів. Клієнтам доступні кредити на строк до 36 місяців на суму до 200 тис. грн. Про це згадується у прогнозі сайту Мінфін.

Нові можливості

Нові технічні можливості, що з'явилися на сьогоднішній день, дозволяють прискорити процес отримання кредиту, задовольняючи норми безпеки. Зокрема, Постановою НБУ регламентовано можливість дистанційного проходження обов'язкової верифікації та ідентифікації клієнтів фінансових установ.

Існуючі методи верифікації дозволяють отримати гроші за 15 хвилин:

  • BankID НБУ;
  • кваліфікований електронний підпис позичальника (КЕП);
  • верифікація даних позичальника із бюро кредитних історій;
  • зчитування даних із чіпа біометричного документа, що засвідчує особу позичальника.

Погана кредитна історія – не проблема

Деякі фінкомпанії готові схвалити заявку на кредит практично для будь-яких позичальників. Часто такою можливість користуються пенсіонери та студенти, але не тільки. При цьому не є проблемою:

  • погана кредитна історія;
  • відсутні підтверджуючі доходи документи;
  • відсутня поручитель;
  • неофіційне місце роботи.

Це означає, що фінансові ризики, які у таких випадках високі, закладаються у кредитні ставки. Сама ж ставка за кредитом у результаті може бути вище 40%.

Коментар ZN.UA:

Видача мікрокредитів позичальником з поганою кредитною історією може обернутися як ризиками для кредитора, який найчастіше приховує реальні ставки за позиками, так самого позичальника, мова про послуги колекторів, працюючих вкрай брудно, та у цьому сегменті кредитування дуже популярні, а захист прав споживачів, тобто, займачів, на дуже низькому рівні.

Нагадаємо, що за перші три квартали 2021 року українськими мікрофінансовими організаціями (МФО) було видано "швидкі" кредити на суму 49 млрд грн.

Раніше ZN.UA розповідало, хто в Україні заробляє на мікрокредитах.  Як захистити себе від хитрощів кредиторів, читайте у статті   Юлії Самаєвої   -   "Мікрокредити та макрокідалове"   .

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі