МЕРТ зафіксувало найнижчий рівень тіньової економіки за 10 років

Поділитися
МЕРТ зафіксувало найнижчий рівень тіньової економіки за 10 років Детінізація склала один процентний пункт © bashta / Depositphotos
На сьогодні рівень тіньової економіки становить 32%.

Рівень тіньової економіки в Україні в січні-вересні 2018 року знизився на 1 процентний пункт порівняно з аналогічним періодом 2017 року і склав 32%, йдеться в оприлюдненому в понеділок звіті Мінекономрозвитку (МЕРТ).

Відзначається, що рівень тінізації економіки на сьогодні є найнижчими за останні десять років (з розрахунку за період дев'ять місяців кожного року).

Найбільший рівень тіньової економіки традиційно виявив метод "витрати населення – роздрібний товарооборот" – 49% ВВП, що на 3 в. п. нижче порівняно з січнем-вереснем 2017 року. Це супроводжувалося зростанням торгівлі в легальному секторі великими темпами, говориться у звіті МЕРТ. У той же час вдосконалений метод "витрати населення – роздрібний товарообіг" засвідчив зростання на 2 п. п. – до 55% ВВП, що в МЕРТ пояснюють зростанням купівельної спроможності.

Електричний метод показав зниження рівня тіньової економіки на 1 п. п. – до 22% ВВП.

При цьому розрахунки за монетарним методом не показали змін порівняно з аналогічним періодом 2017 року – відповідний показник залишився на рівні 23% ВВП, як і вдосконалений монетарний метод – на рівні 38% ВВП.

Рівень тіньової економіки за методом збитковості підприємств – до 22% ВВП, що відповідає рівню аналогічного періоду 2017-го.

МЕРТ зафіксувало за методом збитковості збільшення рівня тіньової економіки в чотирьох секторах: "транспорт і складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність", переробна промисловість, операції з нерухомістю, "фінансова та страхова діяльність". Тенденція до скорочення "тіні" збереглася в добувній промисловості і будівництві.

Раніше повідомлялося, що у першому півріччі 2018 року рівень тіньової економіки зменшився в порівнянні з тим же періодом 2017 року на 3 процентних пункти, та складає 32% від офіційного ВВП.

Незважаючи на те, що, якщо вірити офіційним даним, рівень тіньової економіки падає, бізнес продовжує виводити капітали з країни. Як писало DT.UA, те, що відомо як "втеча капіталу" (capital drain), дуже часто не стільки має кримінальну природу, скільки є способом диверсифікації ризиків шляхом формування портфеля активів, який балансував потік доходів і захист прав власності.

Детальніше про вплив олігархів і прямих іноземних інвестиціях читайте у статті Віктора Козюка, д. е. н., проф., завідувача кафедри економічної теорії Тернопільського національного економічного університету, члена Ради НБУ "Олігархічна гідра прямих іноземних інвестицій" для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі