Мережу АЗС Shell в Україні продаватимуть з аукціону, бо ФДМУ хоче найбільшу ціну за 118 станцій

Поділитися
Мережу АЗС Shell в Україні продаватимуть з аукціону, бо ФДМУ хоче найбільшу ціну за 118 станцій © Shell/twitter.com
Реалізувати АЗС вирішили після рішення суду, що дозволив націоналізувати мережу через порушення санкційних правил

Відома компанія з реалізації нафтопродуктів та інших товарів на паливному ринку Shell, не стане єдиним потенційним покупцем мережі АЗС, яку у неї націоналізували. Спір між Фондом держмайна та бізнесом завершився не на користь компанії і тепер попереду на думку ФДМУ має бути реалізація мережі з аукціону для отримання найвищої вартості та найвигідніших для держави умов продажу активів. Як повідомляє Форбс, посилаючись на коментар очільника ФДМУ Віталія Коваля, викупити націоналізовану частку АЗС матиме право не лише глобальна корпорація, але і будь-який учасник таких торгів.

Коли буде проводитись продаж та якою є вартість працюючих 118 АЗС по всій території України, наразі не відомо. Триває оцінка майна та виведення активів з судових заборон для початку приватизаційних заходів.

За експертною оцінкою, вартість активів компанії в Україні може досягати зараз $90-92 млн.

Shell не погоджується з націоналізацією, а ФДМУ – наполягає

Shell не погоджується з позицією суду та уряду, вказуючи на прозорість відносин та співпрацю у вирішенні всіх юридичних спірних питань.

Представники ФДМУ навпаки наголошують, що компанія тільки тоді почала реструктуризацію бізнесу та виведення з власників бізнесу одного з представників найбільшого російського бізнесу, коли Україна звернула на це увагу і почала відповідні дії з протидії порушенням санкційного законодавства. 

Який російський слід є в української мережі АЗС Shell?

До початку широкомасштабного вторгнення, контроль над мережею АЗС Shell здійснював фактично не глобальний бізнес, а російський бізнесмен Едуарда Худайнатов. Він був власником компанії «Альянс Холдинг» де 51%, через компанію з Нідерландів, належало Royal Dutch Shell, а ще 49% - згаданому олігарху Едуарду Худайнатову. Худайнатов є підсанкційним комерсантом, оскільки активно співпрацює з окупаційним режимом Росії, а управляє цей бізнесмен тісно інтегрованими у воєнно-промислове виробництво РФ компаніями, а також активно наповнює бюджет агресора “живими” коштами за експортними угодами.

Вже після потрапляння відповідного бізнесмена у список підсанкційних осіб, глобальна корпорація почала капіталізацію української частки бізнесу, розмиваючи частку Худайнатова до 2,6%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі