Міжнародне енергетичне агентство, як і в січні, прогнозує зростання попиту на нафту в 2016 році на рівні 1,2 млн бар/добу порівняно з 2015 роком.
"Після свого піку, що досяг п'ятирічного максимуму в 1,6 млн барелів на добу (б/с) в 2015 році, зростання світового попиту на нафту, за прогнозами, значно знизиться в 2016-му, до 1,2 млн барелів на добу, у зв'язку з уповільненням в Європі, Китаї та США", - йдеться в щомісячному огляді МЕА, оприлюдненому 9 лютого.
МЕА третій місяць поспіль зберігає прогноз світового попиту на нафту в 2016 році на рівні 95,6 млн барелів на добу.
У доповіді наголошується, що видобуток нафти в країнах ОПЕК у січні зріс на 280 тис. б/с - до 32,63 млн б/с на тлі збільшення виробництва в Ірані, Іраку та Саудівській Аравії.
МЕА очікує падіння видобутку нафти поза ОПЕК у 2016 році порівняно з 2015 роком на 600 тис. бар./добу, до 57,1 млн бар/добу.
"З урахуванням того, що ринок, як і раніше, купається в нафті, дуже складно уявити, як ціни на нафту можуть значно зрости в короткостроковій перспективі. В цих умовах зріс короткостроковий ризик зниження цін", - йдеться в доповіді МЕА.
Як раніше писало DT.UA, експерти з Центра глобалістики "Стратегія ХХІ" представили прогноз про входження світового нафтового ринку в довгий період волатильних низьких цін на нафту.
"Настає новий, досить довгий період волатильних, але переважно низьких цін на нафту, що почався в середині 2014 року. Він, ймовірно, триватиме до 2027 року", - прогнозують експерти.
Аналітики Citigroup до UBS прогнозують, що вартість бареля в найближчі місяці може опуститися до $ 30 барель, оскільки запаси нафти в США все ще вище середнього рівня за п'ять років.
Експерти Morgan Stanley вважають, що різке зміцнення курсу долара США може призвести до падіння цін на нафту до $ 20 за барель. Згідно з прогнозом банку, швидше за все, ціни на нафту будуть перебувати в районі поточних рівнів протягом першої половини 2016 року.