Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат було повідомлено офіційним листом, що ТОВ "Максі капітал груп" відкрите до переговорів з головою ради директорів та гендиректором компанії Ferrexpo PLC Лучіо Дженовезе. Про це йдеться у заяві компанії.
Повідомляється, що товариство з обмеженою відповідальністю направило відповідь центральному офісу Ferrexpo в Лондоні. У відповіді зазначається, що результат переговорів залежить від того, чи належно поінформовані всі сторони про обставини спору, та за взаємної поваги й дотримання етичної поведінки під час всіх форм комунікації.
У компанії припускають, що центральний офіс Ferrexpo та Рада директорів компанії можуть не володіти об’єктивною та неупередженою інформацією щодо суті вимог “Максі капітал груп”. Це грунтується на суперечливості заяв групи компаній Ferrexpo та її представників у медіа й розбіжність цих заяв з позицією адвокатів компанії у суді.
У листі “Максі капітал груп” було аргументовано, чому у Полтавського ГЗК наявні зобов’язання за договорами поруки. Там також пояснили, чому залишаються непогашеними борги, за які поручився Полтавський ГЗК.
Крім того, правову позицію компанії було підтверджено рішеннями Верховного суду в двох окремих справах.
"На свій захист Ferrexpo заявляє, що у серпні 2015 року погасило борги пов’язаних з Костянтином Жеваго компаній за рахунок депозиту Полтавського ГЗК у 150 мільйонів доларів в банку "Фінанси та Кредит". Для публічної компанії, яка має захищати інтереси усіх акціонерів, а не лише мажоритарного, така позиція виглядає доволі екстраординарною", - наголошується у листі ТОВ "Максі капітал груп".
У компані відзначають, що погашення цих боргів у серпні 2015 року не було можливим. За наявною у "Максі капітал груп" інформацією, у банку "Фінанси та Кредит" не було коштів, щоб провести таку операцію. Там припускають, що депозит Полтавського ГЗК у серпні 2015 року був лише записом в бухгалтерському обліку банку.
“У нас є підстави вважати, що кошти Ferrexpo, як і кошти десятків тисяч вкладників, Костянтин Жеваго та контрольований ним менеджмент банку вивели набагато раніше через видачу інсайдерських кредитів пов’язаним структурам, що є предметом розслідування численних кримінальних справ", - кажуть у компанії.
У "Максі капітал груп" сподіваються, що рада директорів Ferrexpo та незалежні директори дадуть належну оцінку фактам, викладеним у листі, та справі про банкрутство Полтавського ГЗК, яка була ініційована підконтрольною Костянтином Жеваго компанією. Тим самим, на переконання компанії, вони підтвердять, що Ferrexpo - це не Жеваго.
Компанія також закликає Ferrexpo не публікувати в ЗМІ замовні матеріали, які можна оцінити як спробу вплинути на суд. Зазначається, Господарський суд міста Києва відкрив провадження у справі 910/4214/24. Йдеться про позов "Максі капітал груп" до Ferrexpo та низки ЗМІ про спростування недостовірної інформації.
Компанія раніше заявляла, що "Максі капітал груп" використовує "сфальсифіковані документи" та намагається стягнути "уявний борг", що не відповідає дійсності та є грубим порушенням закону.
У вівторок керівник Полтавського ГЗК Віктор Лотоус в інтерв’ю виданню delo.ua повідомив, що підприємство «ніколи не підписувало жодних договорів порук», а з Полтавського ГЗК «безпідставно списали 125 млн доларів з рахунків банку “Фінанси та Кредит” у вигляді зобов’язань за договорами поруки третіх сторін».
Нагадаємо фінансовий аналітик Олексій Кущ заявив, що у червні 2022 року Верховний Суд визнав, що договори поруки були, і банк мав право вимагати від поручителя погасити борги боржників. Олексій Кущ зауважив, що депозит Полтавського ГЗК було списано у серпні 2015 року. У той момент банком ще керував менеджмент, який призначив Костянтином Жеваго. Водночас, за фактом викрадення оригіналів договорів поруки відкрита кримінальна справа.