Незначна кількість українських біженців живе у Польщі в тимчасовому житлі від держави (2%). 4% знайшли житло за допомогою благодійних організацій, 3% дали притулок поляки, яким уряд платить компенсацію. Тобто більшість або винаймають житло самостійно (76%), або користуються житлом своїх роботодавців (15%). Такі дані опубліковано в аналітичному центрі міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.
Аналітики порівняли ці цифри з аналогічними показниками минулого року. Так, минулого року винаймали житло за свій рахунок 58% респондентів. Це на 18% менше, ніж цього року. 22% забезпечували житлом працедавці. 10% респондентів відповіли, що їх дали притулок полякам у своєму житлі, 5% жили на кошти держави та 5% за допомогою благодійних організацій.
В агентстві пояснюють, що кількість людей, які винаймають житло самостійно, значно зросла з низки причин. По-перше, рівень соціальних виплат у Польщі не дозволяє прожити без роботи порівняно з такими країнами як Німеччина, Бельгія, Швейцарія. А рівень зарплат дає можливість винаймати окреме житло, тому українці працевлаштовуються та отримують гідні умови життя.
Нагадаємо, що 750 тисяч українців у Польщі офіційно працевлаштовані, це майже половина з усіх українців у Польщі.
«Цифри показують, що українці вже стали самодостатніми у Польщі. Це пов'язано з адаптацією та відсутністю соціальних програм, як у багатших країнах Європи. Переважна більшість уже вивчила польську мову. Це допомагає влаштовуватися на роботу за спеціальністю, отримувати високу заробітну плату та винаймати собі житло. Я вважаю, що цей фактор вплинув також і на те, що більш ніж утричі зменшилася кількість тих, кого дали притулок полякам у своїх будинках. Українці хочуть працювати, заробляти та бути самостійними", - каже Ганна Джоболда, директор департаменту рекрутації Gremi Personal.
Повідомлялося, що найбільше українців працює у Польщі, у цій країні найвищий рівень зайнятості українських біженців. На другому місці – Великобританія (61%), на третьому – Швеція (56%). У Литві рівень зайнятості українських біженців – 53%, у Чехії – 51%, Данії, Нідерландах та Естонії – 46%, у Франції – 33%. Найнижчий рівень працевлаштованості був у Швейцарії, Італії та Німеччині – 19%.