Незважаючи на те, що закон «Про віртуальні активи» ухвалили в Україні ще в 2021 році, законодавство в цій галузі ще не запрацювало належним чином. Зокрема, все ще вирішуються питання щодо оподаткування операцій з віртуальними активами. Про це розповідає Олександр Кошовий у статті «Що не так із законом про віртуальні активи?», де було вперше опубліковано «Концепцію оподаткування операцій з віртуальними активами».
Наприклад, створення віртуальних активів (майнінг) пропонується оподатковувати по-різному для фізичних осіб та бізнесу.
Для індивідуальних інвесторів (коли майнінг не є основною регулярною діяльністю і джерелом доходу) пропонується оподатковувати дохід в момент відчуження віртуального активу. Як правило, фізособи здійснюють майнінг з метою подальшого продажу криптовалюти та отримання доходу в майбутньому. Тобто у момент створення криптовалюти у інвестора може не бути фінансових ресурсів для сплати податку, оскільки дохід ще не отриманий, тому перспектива оподаткування в момент створення криптовалюти може відлякати індивідуальних інвесторів.
Питання щодо бізнесу полягає в тому, що юридичні особи складають фінансову звітність, а криптовалюта є активом, і відповідно її створення призводить до виникнення доходу в бухгалтерському обліку. Тому наразі очікується політичне рішення щодо визначення моменту оподаткування для бізнесу.
Детальніше з пропозиціями щодо оподаткування можна ознайомитися в документі: