Компанія "ЛУКОЙЛ" і група ВЕТЕК (наступник "Газ Україна") Сергія Курченка підписали угоду про купівлю-продаж Одеського НПЗ. Про це повідомила прес-служба "ЛУКОЙЛа" в понеділок, 4 березня.
Зазначається, що в результаті операції ВЕТЕК придбає 99,6% акцій Одеського НПЗ.
Угода буде закрита до 1 червня 2013 року після виконання сторонами низки попередніх умов.
Як зазначили у прес-службі "Лукойлу", рішення про продаж НПЗ прийнято "у рамках затвердженого плану реструктуризації зарубіжних нафтопереробних активів".
Нагадаємо, що холдинг ВЕТЕК ("Східно-Європейська паливно-енергетична компанія") був створений на зміну групі (ГК) "Газ Україна" і об'єднав енергетичні активи її основного акціонера Сергія Курченка.
Раніше кілька джерел повідомили ZN.UA, що Сергій Курченко забезпечив відшкодування з бюджету близько 200 млн грн багаторічної заборгованості з ПДВ перед заводом, що відкрило шлях до угоди. Повідомлялося, що "Газ Україна" у лютому провела технічний і юридичний аудит на підприємстві. Джерело оцінило угоду в 200 млн доларів.
Як писало "Дзеркало тижня. Україна", компанія ТОВ "Газ Україна 2020", що входить у групу Курченка "Газ Україна", підозрюється в причетності до контрабандних постачань нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів. За оцінками автора статті "Хто вкрав дороги" Романа Іванченка, обсяг постачань нафтопродуктів компанією "Газ Україна 2020" склав 608,3 тис. тонн високооктанових бензинів і майже 80 тис. тонн дизпалива. Автор зазначає, що прокручений за вказаними периферійними станціями обсяг бензину - тобто 688,3 тис. тонн палива - складає понад 80% від різниці між ввезеним і розмитненим бензином (при зіставленні даних митниці та "Укрзалізниці"), яку "не помітив" Ігор Калєтнік ще будучи головою Митниці. Таким чином, цей обсяг складає дві третини від розміру акцизної "дірки", яку обчислив Мінфін - близько 3 млрд грн.
"Все це дозволяє стверджувати, що якщо дана структура і не є безпосередньо оператором контрабандних постачань, то вже точно є видимою частиною цієї схеми, потягнувши за яку можна було б отримати назовні всю конструкцію", - пише Іванченко, відзначаючи, що при цьому ні митниця, ні СБУ з Генпрокуратурою, ні Податкова служба і міліція не бачать в цьому необхідності. !zn
Читайте також:
"Газ Україна 2020" може бути задіяна в схемі контрабандних постачань бензину в Україну
Власник "Газ Україна" об'єднає енергетичні активи в одну компанію