Лондонський Сіті шукає спосіб, як вберегти іммігрантів від Brexit – FT

Поділитися
Лондонський Сіті шукає спосіб, як вберегти іммігрантів від Brexit – FT Лондонський фінансовий сектор намагається врятувати своїх співробітників від антиімміграційних сентиментів Brexit. © samot / Depositphotos
Британські компанії не хочуть втрачати всіх своїх висококваліфікованих працівників, які приїхали з інших країн ЄС.

Від французьких деривативних банкірів до італійських радників з питань укладання угод і програмістів зі Східної Європи – можливість вільно рухати професіоналів з країн ЄС для роботи в індустрії фінансових послуг Великобританії дозволила Лондону стати висококваліфікованим фінансовим центром світу.

І тепер ця його роль під загрозою. Про це пише видання Financial Times.

"Можливість залучати різні набори навичок у Великобританії з-за кордону значно важливіша, ніж мати доступ до єдиного ринку", - сказав голова і старший партнер компанії Big Four групи Deloitte Девід Спроул.

Після того, як прем'єр-міністр Тереза Мей визначила терміни проведення Brexit, за яких британці проголосували на референдумі через невдоволення напливом іммігрантів, сфера фінансових послуг Великобританії почала боротися за збереження іноземної робочої сили. І проблема виходить за межі ключової банківської сфери, управління активами і страхування. Тепер компанії хочуть також зберегти іноземних фахівців технічних спеціальностей у сфері фінансів, а також юристів і акаунт-менеджерів. Лондонська фінансова екосистема покладаються на бізнес, для якого важливо мати доступ до людей з потрібними навичками коли завгодно.

Попри обіцянки уряду влаштувати "м'яке" врегулювання для громадян ЄС, які живуть і працюють у Великобританії, їхня доля лишається невизначеною. Мей не врахувала страхів Сіті, коли у неділю сказала на конференції Консервативної партії, що вона не буде йти на компроміс у питанні свободи пересування.

Громадяни ЄС, які провели у Великобританії щонайменше п'ять років, зможуть подати заявку на отримання дозволу на постійне проживання. Однак уряд нічого не каже про тих, хто приїхав у королівство відносно нещодавно. Також лишається не визначеною дата, коли Британія перекриє свої кордони для іноземців.

Читайте також: Більшість британських компаній замислюються про перенесення бізнесу після Brexit

"Уряд повинен гарантувати, що ті громадяни ЄС, які вже зараз живуть і працюють тут, зможуть спокійно лишатися і працювати у Великобританії", - сказав засновник і виконавчий директор RateSetter Ридіан Люїс, в чиїй компанії 20% працівників приїхали з інших країн ЄС.

Всього з 360 тисяч працівників Сіті щонайменше 11% становлять іммігранти з країн Євросоюзу. Найбільше іноземців працює в міжнародних банках. А в технічній індустрії кожен п'ятий приїхав у Британію з іншої країни ЄС.

Вчора видання Financial Times писало, що прем'єр-міністр Тереза Мей взяла курс на відмову Британії від єдиного ринку ЄС. Вона сказала, що хоче дати "британським компаніям максимальну свободу торгівлі і доступ до єдиного ринку", але не ціною вільного пересування чи підпорядкування суддям у Люксембурзі. Тим часом, вона пообіцяла, що Велика Британія скористається статтею 50 Лісабонського договору не пізніше, ніж до кінця березня.

Тим часом, міністр з питань Brexit Девід Девіс сказав, що у Лондоні розраховують зберегти торговельні зв'язки з ЄС після Brexit.

Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9% тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі