Моделювання ефекту від впровадження локалізації у державних закупівлях, в середньостроковій перспективі забезпечить зростання ВВП, промислового виробництва в Україні та податкових надходжень.
Зокрема, за попередніми оцінками, буде спостерігатися:
- зростання ВВП України на додаткові 3,9%;
- збільшення випуску продукції у переробній промисловості на 10,65%;
- підвищення обсягів податкових надходжень до бюджету на 8,17%;
- скорочення імпорту товарів, робіт і послуг на 13,2% (близько 8,4 млрд дол. США).
Активізація виробництва забезпечить збереження існуючого рівня зайнятості у відповідних галузях (збереже понад 200 тисяч робочих місць, які опинилися під загрозою внаслідок кризи, пов'язаної з поширенням COVID-19) і буде сприяти створенню близько 62,5 тисячі нових робочих місць.
У разі запровадження умов локалізації для задоволення потреб держави в наземному транспорті, енергетичному обладнанні, комунальної та спеціальній техніці буде залучено близько 4 тисяч вітчизняних підприємств у сфері машинобудування, а також майже 5 тисяч підприємств у суміжних галузях і видах економічної діяльності.
Про те, що передбачає законопроект "щодо локалізації", прийнятий сьогодні парламентом у першому читанні, читайте в тексті Ігоря Гужви, доктора економічних наук, експерта CMD-Ukraine (Center for market economy development) для ZN.UA – «Локалізуймося, адже ми того варті».