Люди можуть не отримати свої гроші: збанкрутілий «Мегабанк» саботує роботу ФГВФО

Поділитися
Люди можуть не отримати свої гроші: збанкрутілий «Мегабанк» саботує роботу ФГВФО © Мегабанк / Facebook
«Мегабанк» став першим банком від початку повномасштабної війни, який отримав статус «неплатоспроможного».

Співробітники «Мегабанку», визнаного Національним банком України неплатоспроможним, блокують доступ до своїх систем Фонду гарантування вкладів фізосіб, який повинен перебрати на себе функції управління та виплатити вкладникам збанкрутілого банку 4.4 млрд грн, які сам «Мегабанк» виплатити вже не спроможний. Про такий саботаж повідомила директорка-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут на брифінгу в НБУ.

«Станом на 11 годину ранку до Фонду не перейшов контроль над банком, а співробітники банку та керівництво здійснюють перешкоджання доступу Фонду», – сказала вона.

За її словами, правління та керівники не виходять на зв'язок, не відповідають на повідомлення, відмовляються приймати документи Фонду та реєструвати їх. Усі відділення банку зачинені.

«Неформально співробітники повідомляють, що їм дали команду не приймати жодних документів від Фонду гарантування. Заступник голови з ІТ-роботи не виходить на зв'язок, а співробітники відмовляються змінювати ключі та доступи на співробітників Фонду, які з сьогоднішнього дня вже є керівниками», - розповіла Рекрут.

Вона підкреслила, що незалежно від перешкоджання доступу чи сприяння, тимчасова адміністрація почалася з 9 ранку сьогодні. 

«Тобто всі дії, які здійснюють співробітники банку, керівництво, наглядові органи, будуть розглянуті у межах порушення закону «Про систему гарантування вкладів фізосіб» та інших законів і нормативно-правових актів», – пояснила вона.

За словами заступника голови НБУ Ярослава Матузки, Нацбанк не надав рефінансування «Мегабанку», оскільки той уже мав статус «проблемного». 

«Мегабанк» став першим банком за три місяці війни, який отримав статус «неплатоспроможного». Проблемним його визнали ще 3 лютого, тобто до початку повномасштабної війни.

Із початку повномасштабного нападу Росії економіка та фінансова система переведені з ринкових засад управління на управління в «ручному» режимі для реагування на безпрецедентні виклики. Цей підхід спрацював. Він дав змогу вгамувати паніку та стабілізувати роботу фінансово-економічної системи. Проте за поступового відновлення економіки негативні та дестабілізуючі ефекти від «ручного» управління фінансовою системою та величезного дефіциту бюджету стають відчутнішими. Детальніше читайте у статті голови НБУ Кирила Шевченка для ZN.UA "Фінансово-економічна політика за воєнного часу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі