Уточнюється, що до 21 червня виконавець робіт повинен виконати доковий ремонт корпусної, механічної та електричної частин фрегата "Гетьман Сагайдачний" – флагмана Військово-морських сил України. Ціна угоди на 2,6% нижча від очікуваної вартості, яка становила 14,89 млн грн.
Однак "Ленінська кузня" базується у Києві, а фрегат - у Одесі, і потрапити у Київ не має змоги, оскільки глибина Дніпра не дозволяє проплисти бойовому кораблю.
За інформацією видання, представники "Ленінської кузні" вже приїжджали на "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" вести переговори про субпідряд щодо ремонту судна в сухому доці. Однак усе рухоме і нерухоме майно збанкрутілого наприкінці 2015 року "Океану" арештоване, тому він не може офіційно прийняти корабель на ремонт.
Раніше повідомлялось, що "Ленінська кузня" 24 січня уклала угоду з ПАТ "Іллічівський судоремонтний завод" про те, що президентська фірма буде ремонтувати військові кораблі на виробничих потужностях підприємства у Чорноморську за 10% від вартості тендеру. Загалом на ремонт і модернізацію фрегата за програмою "Розвиток озброєння та військової техніки Збройних сил" на 2017 рік передбачено 91 млн грн.
Завод "Океан" належить кіпрській фірмі "Зонел Оперейшинз Лмітед" ("Zonel Operations Ltd"). За даними ЗМІ, вона подала в Печерський районний суд Києва заяву з проханням передати їй усе майно заводу. Розгляд призначено на 14 березня.
Пакет із 83% акцій "Заводу "Ленінська кузня" має "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм ессетс кепітал" президента Петра Порошенка. Саме в цей фонд Порошенко передав свої бізнес-активи задля формального дотримання закону про розділення бізнесу і держслужби. Ще 11,5% належить "ЗНКІФ "ВІК" нардепа Ігоря Кононенка, замголови фракції "Блоку Петра Порошенка".
Нагадаємо, Генпрокуратура розслідає справу про оборудки посадовців "Океану" на користь структур нардепа Вадима Новинського ("Опозиційний блок").