Латвія та Естонія розглядають перспективи будівництва АЕС

Поділитися
Латвія та Естонія розглядають перспективи будівництва АЕС © Unplash
Обидві країни хочуть відмовитися від використання викопних енергоресурсів.

Латвія і Естонія планують будівництво атомної електростанції, йдеться у звіті Міністерства клімату та енергетики (КЕМ) Латвії, пише "Європейська правда". KEM оцінює альтернативи виробництва електроенергії, згадуючи також малі модульні реактори (ММР), які є ядерними реакторами четвертого покоління з підвищеними вимогами до безпеки, більшою ефективністю і меншою кількістю радіоактивних відходів.

"Плануючи в довгостроковій перспективі відмовитися від використання викопних енергоресурсів, необхідно оцінити можливості забезпечення базових потужностей з виробництва електроенергії в майбутньому", – говорять у міністерстві.

У звіті зазначається, що наразі базову потужність енергопостачання Латвії забезпечують електростанції, що належать Latvenergo – Ризькі ТЕЦ-1 і ТЕЦ-2 загальною потужністю 1039 мегават (МВт) і Даугавський каскад гідроелектростанцій, загальна встановлена потужність яких становить 1558 МВт і на повну потужність станції працюють переважно навесні, коли спостерігається досить великий приплив води в Даугаву.

У 2010 році Latvenergo в рамках концептуального дослідження "Будівництво атомної електростанції в Латвії" розглянула шість потенційних місць для нових атомних електростанцій – три місця на узбережжі Балтійського моря, а саме Папе, Павілост і Овіш, а також два місця біля великих озер – Буртнієки і Разна, і одне місце біля Риги – Аконе. Однак KEM додає, що для того, щоб прийняти рішення про будівництво нової АЕС з ММР в Латвії, необхідно провести повторну оцінку місця розташування станції.

При цьому KEM вказує, що в ситуації Латвії важливим аспектом оцінки є поводження з високорадіоактивними ядерними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, оскільки структура гірських порід Латвії не дозволяє захоронити відпрацьоване ядерне паливо.

"У разі будівництва атомної електростанції в Латвії необхідно буде також створити наземне сховище відходів низької та середньої радіоактивності поблизу атомної електростанції", – додають у міністерстві.

Втім, KEM визнає, що взаємовигідна співпраця з Естонією у будівництві атомної електростанції можлива. Остаточне рішення ухвалять уряди країн 1 червня цього року.

Раніше ми писали про те, що Хмельницька атомна електростанція може стати найбільшою в Європі після того, як буде добудовано чотири енергоблоки. В.о. голови правління "Енергоатому" Петро Котін заявив, що ХАЕС стане флагманом атомної енергетики Європи і зрештою матиме шість енергоблоків та за проєктною потужністю перевершить найбільшу на континенті Запорізьку АЕС, наразі окуповану російськими військовими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі