Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи», повідомила представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря (фракція «Слуга народу»).
«Конституційний суд (Другий сенат) сьогодні прийняв перше з початку конституційної кризи рішення щодо конституційної скарги про неконституційність окремих положень закону" Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи "... Конституційний суд погодився з позицією оскаржили», - написала Совгиря в Facebook в середу.
Вона пояснила, що відповідно до цього закону з 2015 року була змінена методика визначення розміру пенсій і в результаті істотно зменшений гарантований державою мінімальний розмір пенсій, що порушувало зобов'язання держави щодо забезпечення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Совгиря також нагадала, що конституційна скарга перебувала на розгляді КСУ з вересня 2018 року.
Як повідомлялося, з 1 липня очікується збільшення надбавок за наднормативний стаж, надбавок учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги; підвищення мінімальної пенсії.
В уряді анонсували впровадження пенсійної накопичувальної системи вже в цьому році. Українці зможуть самі вибрати пенсійний фонд, куди зможуть інвестувати кошти, на особистий пенсійний рахунок зараховуватимуть 2% з сплачених людиною податків, також на цей рахунок потрапляє ще 2% від ЄСВ, який платить роботодавець. Українці, які виходять на пенсію, зможуть вибирати: забрати всі накопичені кошти відразу, отримувати виплати рівними частинами і навіть залишити частину своїх виплат у спадок. Детальніше читайте в статті Олексія Случинського "Тисяча слів про пенсійну реформу".