Заступник директора генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олександр Арсенюк зазначає, що обмінний курс не є індикатором зростання або падіння кредитування. Про це він заявив під час круглого столу.
"Хочу сказати, що вже є статистика за січень-червень, і зростання на 3%. Звичайно, це ще не ті темпи, якими нам треба пишатися, але ми бачимо поступове збільшення темпів приросту навіть у місячному розрізі обсягів кредитування", - зазначив він.
При цьому він зауважив, що зростання викликане в першу чергу збільшенням кредитування реального сектору економіки. Окрім того, Арсенюк висловив переконання, що надалі вартість кредитних ресурсів буде знижуватися.
"Ми впевнені, що вартість коштів на ринку, і кредитів і депозитів буде продовжувати знижуватися. Національний банк буде цьому сприяти з використанням усіх своїх інструментів", - додав представник НБУ.
Зокрема, за його словами, підтримає цю тенденцію зниження національним банком облікової ставки до 7%. Він підкреслив, що саме вона є орієнтиром вартості, який задає і підтримує загальний тренд вартості ресурсів.
Арсенюк зазначив, що обмінний курс є індикатором зростання або падіння кредитування. "Я вважаю, що стабільна грошова одиниця - це головна запорука економічного зростання, і яким би не був режим обмінного курсу, це питання не буде головним у динаміці кредитування", - резюмував він.
Нагадаємо, що раніше голова правління "Укрсоцбанку" Борис Тимонькін висловив переконання, що темпи кредитування в Україні зростуть вже у другому півріччі. !zn