Креатив центробанків у боротьбі з коронакризою вражає. Україна не пасе задніх

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Креатив центробанків у боротьбі з коронакризою вражає. Україна не пасе задніх © ru-trade.info
Підтримання економіки в Україні здійснювалася більшою мірою через здешевлення та розширення ресурсного потенціалу банківської системи.

Переважна більшість центральних банків країн з ринками, що формуються, проявили чимало креативу та запровадили низку нових нестандартних монетарних інструментів для посилення дії традиційного інструментарію (див. табл.). Про це у своєму тексті для ZN.UA пишуть експерти Олександр Петрик та Михайло Ребрик.

За словами авторів, в українських реаліях комплекс нових інструментів монетарної політики більшою мірою був спрямований на підтримання економіки через здешевлення та розширення ресурсного потенціалу банківської системи.

Так, Національний банк України з початку кризи разом із зниженням ключової ставки (на 5 п.п., до 6%) і наданням банкам більшої гнучкості в управлінні ліквідністю шляхом модифікації операційного дизайну монетарної політики здійснив низку регуляторних і наглядових послаблень, розширив перелік прийнятної застави для отримання кредитів від центробанку, а також запровадив нові інструменти — довгострокове рефінансування банків строком до п’яти років (надано 48,5 млрд грн кредитів протягом 2020-го) і своп процентної ставки (15,4 млрд грн).

Нетипова криза вимагає нетипових дій від урядів і центральних банків, але чи буде у виграші той, хто ризикне найбільше? Про те, яких заходів вживає світ, аби подолати економічний негатив від COVID-19, та що з цього досвіду може використати Україна, читайте у статті Олександра Петрика та Михайла Ребрика «Нестандартні рішення для нестандартних часів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі