Видобуток нафти країнами картелю виріс минулого місяця на 270 тис. барелів на добу в порівнянні з квітнем - до 32,12 млн б/с.
Збільшення виробництва нафти обумовлено різким нарощуванням обсягів видобутку Лівією і Нігерією, звільненими від участі в угоді про обмеження видобутку, відзначається в огляді S&P Global Platts.
Ціни на нафту перейшли до зростання в ході торгів у вівторок. Серпневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 19:45 МСК зросли на $ 0,34 (0,69%) до $ 49,81 за барель.
Липневі ф'ючерси на нафту WTI на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) подорожчали до цього часу на $ 0,5 (1,05%) - до $ 47,9 за барель.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.