Країни-члени Організації за демократію та економічний розвиток (Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова, ГУАМ) на засіданні в Києві у четвер домовилися тісніше співпрацювати щодо зони вільної торгівлі (ЗВТ) і створення транспортного коридору, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
"Ми домовилися, що фокусуватимемося на поглибленні економічної співпраці. Є два пріоритетних напрями. Перший - це зона вільної торгівлі; ми солідарні в тому, що між нашими країнами не має бути торговельних кордонів і бар'єрів, компанії країн мають торгувати вільно", - сказав Гончарук на брифінгу за результатами пленарного засідання.
"Другий амбітний проект, який ми сьогодні обговорювали, - це створення транспортного коридору, який потенційно може стати таким собі хорошим торговельним шляхом, що дасть змогу збільшити товарообіг, який проходить через наші країни", - додав глава уряду.
За словами Гончарука, також сторони обговорили співпрацю й в інших економічних і політичних сферах, а також у сфері безпеки.
У свою чергу прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія зазначив, що, крім питань економіки, сторони обговорювали питання територіальної цілісності держав-членів ГУАМ.
Прем'єр-міністр Молдови Йон Кіку зазначив, що зона вільної торгівлі між країнами ГУАМ має намір збільшити товарообіг не тільки всередині організації, але і з третіми країнами. "Я думаю, що протягом наступного року ми зможемо завершити цей процес (створення ЗВТ між країнами-членами ГУАМ - ІФ), і як було зазначено, приступити до конкретних дій у цій частині", - заявив він.
Віце-прем'єр Азербайджану Алі Ахмедов нагадав, що у 2020 році головування в ГУАМ переходить Азербайджану. "Азербайджанська сторона приділятиме увагу розвитку взаємовигідної співпраці та поглибленню політичного діалогу між країнами", - констатував він.
Організація за демократію та економічний розвиток - ГУАМ створена в 1997 році Грузією, Україною, Азербайджаном і Молдовою (з 1999-го по 2005-й в організацію також входив Узбекистан).
Назва організації склалося з перших букв назв входять до нього країн.
Ініціатива про створення ЗВТ виникає вже не в перший раз. Останній раз про неї згадали в 2016 році, плануючи завершити її створення в 2017 році, однак зміна урядів в країнах і, як наслідок, деяких змін у планах, відсунула виконання створення зони вільної торгівлі до нинішнього часу.