Крах російської економіки може змусити Путіна відмовитися від України - National Review

Поділитися
Крах російської економіки може змусити Путіна відмовитися від України - National Review Нафта - не єдина причина краху російської економіки © polit.ru
Для стабілізації ситуації Росії потрібні глобальні реформи і підвищення цін на нафту.

Обвал цін на нафту, у поєднанні з іншими економічними проблемами, можуть змусити Володимира Путіна відмовитися від панування на сході України, пише журналіст Нет Браун в американському National Review.

Росія, на думку журналіста, стала країною, яка постраждала найбільше через різке зниження цін на нафту за останній місяць.

У Східній Україні вже померло понад 4000 російських військових. Тим часом Росія продовжує військові провокації проти Європи і Заходу і, здається, не зацікавлена у відступі.

Міністр оборони України повідомляє про наявність близько 7500 російських військових у східній частині країни. Стратегічне портове місто Маріуполь продовжує зазнавати нападів проросійських сепаратистів, озброєння яким надає Кремль. Інші прикордонні країни, включаючи Естонію і Фінляндію, також відзначають ознаки агресії Росії.

Однак Росія не зможе продовжувати дестабілізацію країн Східної Європи через крах власної економіки, відзначає Браун.

Ескалація військового конфлікту за кордоном супроводжується різким економічним спадом в самій Росії. З початку року рубль втратив 30 відсотків своєї вартості, і Центральний банк Росії вже витратив 20 відсотків валютних резервів країни в спробі підтримати його. МВФ знизив свій прогноз економічного зростання країни на 2015 рік.

"У той час як країна має достатній запас коштів, щоб витримати короткочасні бурі, у середньо - і довгостроковій перспективі це зовсім інше питання", - говорить Наташа Уденсива, керуючий партнер Євразійської Енергетичній Асоціації і викладач міжнародних відносин в Колумбійському університеті.

На її думку, Росія зможе підтримувати відносну економічну стабільність ще рік-півтора завдяки великим активам.

Величезним фактором підриву російського рубля виступає падіння світових цін на нафту.

"На думку російських і західних економістів, Росія може збалансувати бюджет тільки на $ 117 за барель; національна економіка може зростати тільки за умови $ 92-93 за барель; і вона йде на спад при рівні в $ 80 або менше", - сказав директор російських досліджень Американського інституту підприємництва (American Enterprise Institute) Леон Арон.

Санкції США і ЄС також роблять внесок в падіння російської економіки. "Найбільш руйнівним ефектом для російських корпорацій стала заборона займати гроші у західних банків. Між тим, країна має $ 300 млрд корпоративної заборгованості з терміном погашення протягом найближчих двох років, і це потрібно буде рефінансувати", - додав Арон.

Навіть без зовнішнього тиску санкцій і дешевої нафти російську економіку навряд чи можна назвати здоровою, зазначає журналіст. Процвітання корупції і кумівства, відсутність справжнього вільного ринку та функціональної інфраструктури призведе до падіння економіки протягом тривалого періоду. Як зазначає Уденсива, економісти прогнозували такий розвиток подій ще до кризи в Україні. Для стабілізації Росії потрібні не тільки високі ціни на нафту, але і фундаментальні реформи в економіці, підсумовує Нет Браун.

За станом на 3 грудня ф'ючерси на Brent подорожчали на $ 0,35 до $ 70,89 за барель, а ф'ючерси на WTI - на $ 0,50 до $ 67,38 до 9 години ранку середи, 3 грудня. У вівторок, 2 грудня, обидва еталона подешевшали більш ніж на $ 2.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі